Közép-európai idő szerint este nyolc órakor a 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA-mutatója 18 844,65 ponton állt, 0,02 százalékkal csökkent. A tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor's 500-as mutatója 0,11 százalékkal, 2162,10 pontra esett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,43 százalékkal, 5214,42 pontra süllyedt.
Az S&P 500 indexet alkotó tizenegy szektor közül a legnagyobb mértékben, 2,08 százalékkal a technológiai szektor almutatója csökkent. Az Apple 3,40 százalékot, a Facebook 1,93 százalékot, a Microsoft pedig 1,69 százalékot veszített értékéből.
A Dow Jones, amely pénteken is megdöntötte történelmi rekordját, hétfőn folytatta a menetelést, és 19 934 ponttal újabb csúcsot állított fel. Az indexre azonban erős nyomást gyakorol a Visa, amelynek árfolyama több mint 5 százalékos mínuszban is állt.
A befektetők arra számítanak, hogy Trump egyszerűsíti az egészségügyi és a pénzügyi szektor szabályozását, és emeli az infrastruktúra fejlesztésére szánt költségvetési forrásokat. A technológiai szektorból már szerdán elindult a tőke és a bankpapírokba, továbbá a bánya- és nyersanyagipari részvényekbe vándorol át, arra számítva, hogy Trump infrastrukturális fejlesztési programja növeli a hitelkeresletet és a nyersanyagpiaci árakat.
Erősödtek a kamatemelési várakozások, a piacokon már több mint 90 százalék esélyt adnak annak, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed decemberben emeli az irányadó kamatot, miután a piacokon nem okozott igazi megrázkódtatást Trump váratlan győzelme. A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, a Brent és a WTI ára csökken.
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj januári szállításra hordónként (159 liter) 44,27 dollárba került, 48 centtel, 1,07 százalékkal csökkent az ára az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. A New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára decemberi szállításra hordónként 31 centtel, 0,71 százalékkal, 43,10 dollárra mérséklődött.
A dollár 0,98 százalékkal drágult az euróhoz képest, 1,0752 dolláron jegyezték a közös európai fizetőeszközt a bankközi devizapiacon. Az arany unciánkénti ára decemberi szállításra 0,03 százalékkal, 1223,95 dollárra esett a New York-i árupiacon.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Putyin tombolhat, nagy bajban aranytojást tojó tyúkja

Orbán Viktorék nagyon hittek benne, de csak bukdácsol a magyar ipar reménysége

Jönnek az új automaták, eltűnik a készpénz a bankokból

Elképesztő újítást vetett be a Windows: szó szerint elképesztő
Kína rettenetes új fegyvere átírhatja a partraszállás szabályait

Gyerekrablók tartják rettegésben az országot, kitört a pánik

Döntöttek: a nőket is behívják kötelező katonai szolgálatra

Újabb jelentős változás: távozik a Szerencsejáték Zrt. kereskedelmi igazgatója

Már zakatol az első Alstom-mozdony
