BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összerezzent a Tesla vezére az emberszabású MI-től

Miután kifejezte nemtetszését, rögtön be is jelentette, mikor frissül a saját mesterséges intelligenciája.

2024. május 15. szerda, 04:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója azt mondta, nem nyűgözte le az OpenAI új, GPT-4o modellje, amelyet tegnap mutattak be hivatalosan. Ugyanakkor azt is hozzátette, szerinte nem sokáig marad a ChatGPT egyeduralkodó.

Úgy cseveg velünk, mint egy kedves ismerős
Az új mesterséges intelligencia óriási hullámot vert a techközösségben, mivel a demonstráció alapján a rendszer annyira élethűen képes kommunikálni az emberrel, mintha ő maga is ember lenne. A hangalapú rendszer képes érzelmeket leírni is kifejezni, intonálni, ráadásul hosszan és összefüggően beszélgethetünk vele, sőt, félbe is szakíthatjuk őt, miközben beszél. A modellt Mira Murati mutatta be, a teljes bemutató itt tekinthető meg.

A sci-fi filmeket idéző technológiáról készült bemutatót azonban Elon Musk úgy jellemezte, mint olyasmit, amitől „összerezzent”.

A tech-milliárdos kritikája a közte és az OpenAI között fennálló feszültségek közepette hangzott el. Musk ugyanis a vállalat egyik társalapítója volt, ám nézeteltérések miatt végül otthagyta azt.

A Business Today írása szerint a vezérigazgató reakcióját egy Ashley St Clair nevű felhasználó megjegyzései váltották ki az X nevű platformon, melyben a megnevezett felhasználó azt írta, hogy az OpenAI fejlesztései révén az emberek kiszervezik a valóságérzékelésüket a mesterséges intelligenciának, ami „rossz irányba viheti az igazságon túli társadalmat”.

Musk ugyanakkor amellett, hogy hangot adott szkepticizmusának, nem mulasztotta el bejelenteni, hogy a Grok nevű, saját házán belül fejlesztett mesterséges intelligenciája 39 nap múlva nagy frissítést kap, és elmondása szerint hamarosan a ChatGPT közvetlen konkurenciája lesz.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet