Alaposan meglódulhat a Hévíz-Balaton Airport forgalma: a tervek szerint rendszeres utasszállító járatok indulnának és érkeznének Németországból, a V4-es országokból és Izraelből – tudta meg az Index.

Ez óriási előrelépést hozhat Hévíz,  Zala vármegye és egész Nyugat-Magyarország életébe. 

„A fejlesztéssel a településünkön szeretnénk elérni az évi 2 milliós vendégéjszakát"

– nyilatkozta a portálnak Hévíz polgármestere. Naszádos Péter szerint a reptér fejlesztése Zalaegerszeg és Nagykanizsa iparára is jótékony hatással lehet.

Korábban a sármelléki reptér fő tulajdonosa – 90 százalékos részesedéssel – a Magyar Turisztikai Ügynökség volt, de nemrég a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) lépett a helyébe. Hévíznek pedig változatlanul 10 százaléka maradt a repülőteret működtető Hévíz-Balaton Airport Kft.-ben.

Az NGM egységes és hatékony működési modellt akar kialakítani a három hozzá tartozó nemzetközi kereskedelmi reptéren: Budapesten, Debrecenben és Sármelléken. Ezek működését  a Regionális Repülőtér Holding Kft. hangolja össze. 

A Repülőtér Holding létrehozásával az NGM szakít a korábbi, széttagolt üzemeltetési modellel, és központosított, szakmai alapon koordinált rendszert hoz létre, amely az operatív irányításban is aktívan részt vesz

– tudatta a szaktárca a portállal.

Ami pedig kimondottan Sármelléket illeti: az NGM szerint a repülőtér új vendégköröket vonzhat be, különösen olyan utazókat, akik a légi kapcsolat hiányában nem választanák ezt a térséget. Hangsúlyozták: 

modern infrastruktúrája révén a reptér képes 150–220 fős repülőgépek kiszolgálására, így alkalmas diszkont- és charterjáratok fogadására Európából és Ázsia közeli régióiból.