Az előzetes adatok szerint júliusban az előző hónaphoz képest, szezonális és naptári hatással kiigazítva, a kivitel értéke 0,7 százalékkal, 111,2 milliárd euróra nőtt. Elemzők 0,3 százalékos csökkenésre számítottak a júniusban mért 0,1 százalékos visszaesés után - közölte hétfőn a német statisztikai hivatal (Destatis).
A behozatal értéke 1,5 százalékkal, 91,0 milliárd euróra csökkent júliusban, miközben elemzők 0,3 százalékos csökkenést vártak a júniusi 0,7 százalékos növekedés után.
Kapcsolódó
A kereskedelmi mérleg többlete 20,2 milliárd eurót tett ki, szemben az elemzők által várt 17,5 milliárd, illetve a júniusban elért 18 milliárd eurós szufficittel.
A kiigazítatlan adatok szerint az idei év hetedik hónapjában Németország exportja 115,2 milliárd eurót, importja pedig 93,7 milliárd eurót tett ki. Tavaly júliushoz képest a kivitel értéke 3,8 százalékkal nőtt, míg a behozatalé 0,9 százalékkal csökkent. A kereskedelmi mérleg 21,5 milliárd eurós többlettel zárt, míg egy évvel korábban 16,4 milliárd euró volt a szufficit.
A folyó fizetési mérleg egyenlege 22,1 milliárd eurós többletet mutatott júliusban az előző havi 20,9 milliárd euró után. Tavaly júliusban 13,9 milliárd eurót tett ki a többlet.
Az idei első hét hónap végén a német külkereskedelmi mérleg aktívuma 131,1 milliárd eurót tett ki, a folyó fizetési mérlegben pedig 148,8 milliárd eurós többlet alakult ki.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Durva nemet mondtak a németek ezekre az autókra, alig látni belőlük az utakon

Óriási a baj: ha lesz egyáltalán gyümölcs a piacokon, akkor is csak méregdrágán

Halálos veszély leselkedik a magyarokra, riasztást küldtek a szakértők

Megvan az oroszok új háborús célpontja? Fusson, ki merre lát - üzenik a dezertőrök

Kong az ürességtől a kassza: Budapestet a hitelek tartják életben

Donald Trump meglépte, amit Orbán Viktor megjósolt

Kitört a rakétapánik: háborúba rántja a németeket az új kancellár?

A magyar gazdaság rejtett valósága: miért csak Budapestről szól minden?

A tanárok és orvosok hamarosan eltűnhetnek – a mesterséges intelligencia veszi át a helyüket?
