A Google anyavállalatának számító Alphabet elkezdte felhívni az alkalmazottak figyelmét arra, hogyan használják a saját gyártású Bard MI-rendszerüket, írja a Reuters. Eszerint a munkatársakat arra kérték, ne adjanak meg érzékeny adatokat, azok ugyanis igen egyszerűen kiszivároghatnak.
Egy tanulmány szerint a generatív mesterséges intelligenciaként működő rendszerek, épp a generatív jellegükből adódóan, képesek az általunk megadott adatokat reprodukálni, ami miatt fennállhat a szivárgás veszélye. Az Alphabet arra is felhívta a figyelmet, hogy az alkalmazottak lehetőség szerint kerüljék az olyan programkódok alkalmazását a chatbot használata során, melyeket maga a chatbot is képes legyártani. A vállalat szerint a Bard ugyanis képes nem kívánatos kódokat javasolni.
Az aggályok arra mutatnak rá, hogy a Google igyekszik elkerülni, hogy a mesterséges intelligenciák piaci versenyében sérüljön. A cég arra is rámutat, hogy a jövőben milyen biztonsági előírásokat kell majd betartaniuk a nagyvállalatoknak. Több nagyvállalat is, köztük a Samsung, az Amazon és a Deutsche Bank is védelmi rendszert épített ki a chatbotokkal szemben. A Samsung korábban azt is jelezte, hogy érzékeny adatok szivárogtak ki a cégből, miután alkalmazottai használták a ChatGPT-t.
Yusuf Mehdi, a Microsoft alelnöke szerint a vállalatoknak ,,világos és óvatos álláspontja van” arról,
nem akarják, hogy alkalmazottaik olyan chatbotokat használjanak, melyek a nagyközönség számára is elérhetők.
Ugyanakkor egy januári felmérés szerint az alkalmazottak 43 százaléka használt a ChatGPT és más mesterséges intelligenciát a felettesük tudta nélkül a Fishbowl 12 ezer válaszadóból összeállított felmérése szerint.
A mesterséges intelligenciák piacán a legnagyobb akadályt az jelenti, hogy a GPT-alapú rendszerek nagy mennyiségű nyelvi adatbankkal dolgoznak – ezáltal képesek a generatív intelligenciák úgy beszélgetést folytatni a felhasználókkal, mintha valódi emberek volnának. Ebben a rendszerben kevés nyelven tud az angolon kívül gördülékenyen kommunikálni egy chatbot.
A CommonWealth Magazine cikke szerint az egymástól különböző nyelvi modellek miatt Kína, Tajvan és Franciaország is igyekszik megvalósítani a saját nyelvének megfelelő ChatGPT-t. A MediaTek az idén februárban jelentette be, hogy megvalósulhat a hagyományos kínai nyelv generatív mesterséges intelligenciára való modellezése. Ugyanakkor a Taiwan Web Service is képes volt lefuttatni a saját nyelvi modelljét a Taiwania 2 szuperszámítógépén.
Nem kíméli az élő munkaerőt a mesterséges intelligencia
Még csak néhány hónapja jelent meg a ChatGPT, de már most érezhető a munkaerőpiaci hatása. Bővebben >>>(Zádori Bence)
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Lemondott az amerikai nagykövet, mert nem bírta nézni, hogy Trump az oroszokat támogatja

Indul az összeírás, bármikor kopogtathatnak
Leó pápa olyat tett, amire még Ferenc pápa sem volt képes

Ennyi volt: kivonul Magyarországról a légitársaság

Legyen résen, kiterjeszti csápjait az adóhivatal

Váratlan lépésre szánta el magát a Revolut, ebbe is beszállnak

Hamarosan nem postáz több számlát az MVM

Jön a fordulat: saját célra 2-3 szobás lakásokat keresünk

A Moody's vitte be a következő horgost Trumpnak
