Bár a szupermagas toronyházak a hatékonyabb földterület-kihasználtság előnyével kecsegtetnek, továbbá hozzájárulnak az építési technológiák fejlődéséhez, valamint a városok gazdasági és társadalmi előrehaladásához, az utóbbi időben egyes kínai városokban a valós igény felmérése nélkül, hivalkodás és vetélkedés céljából építettek egyedi megjelenésű és különösen magas felhőkarcolókat. Az ilyen jellegű építkezések növelik az építési költségeket és az energiafogyasztás mértékét, ráadásul nehezítik a biztonság szavatolását is - idézi az MTI a szaktárca közleményét.
A minisztérium egyúttal a már létező szupermagas felhőkarcolók átfogó - egyebek mellett statikai, energiaellátási és földrengés-biztonsági - ellenőrzését is előírta a helyi kormányzatok számára.
Kínában több, a világ legmagasabb épületei közé tartozó felhőkarcoló található. Az ország legmagasabb épülete a 632 méter magas Sanghaj Torony, amelyet a dél-kínai Sencsenben található, 599,2 méter magas Ping An Pénzügyi Központ épülete követ.
Júliusban már kiadtak egy szabályozást, amely szerint az országban nem építhető 500 méternél magasabb felhőkarcoló. A szabályozás röviddel azt követően látott napvilágot, hogy a dél-kínai Sencsenben található, 356 méter magas SEG Plázát májusban ki kellett üríteni, miután inogni kezdett. A Sencsen ötödik legmagasabb épületének számító toronyházat végül szeptemberben nyitották meg újra, miután eltávolították a tetején található, több mint 50 méter hosszú rudat. Az esetet követő vizsgálatok ugyanis azt állapították meg, hogy az épület ingását az erős szélben kilengő rúd okozta.
Legolvasottabb

Nagy bejelentést tett Volodimir Zelenszkij

Miért nem szeretik a munkáltatók a 45 év felettieket?

Elítélte a bíróság a gyereke tanárát fekvőtámaszozásra kényszerítő apukát

Robert Fico pártja nyerte a szlovákiai választást

„A saját vizeletemet kellett innom, hogy ne haljak szomjan” – horror a tunéziai határon
