A határidős indexjegyzések alapján a főbb indexek, a londoni, a frankfurti és a párizsi 0,5-1 százalék körüli veszteséggel kezdik a szerdai kereskedést.
Kedden a tőzsdei árfolyamindexek csökkentek Európában az olasz költségvetési deficit miatt Brüsszel és Róma között éleződő feszültség miatt. Sajtójelentések szerint az Európai Bizottság bírságot készül kivetni az olasz kormányra a tervezett költségvetési deficit nagysága miatt.
Kapcsolódó
Negatív hatással volt az árfolyamindexek alakulására a két éve legalacsonyabbnak bizonyult német fogyasztói árindex is. A GfK júniusra vonatkozó fogyasztói árindexe a várnál nagyobb mértékben 10,1 pontra csökkent.
A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx 600 indexek 0,23 és 0,22 százalék veszteséggel zártak kedden, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,45 százalékkal csökkent.
Londonban 0,12 százalékkal zárt alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX index 0,37 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 0,44 százalékkal gyengült kedden. Madridban 0,27 százalékkal, Milánóban 0,50 százalékkal végzett alacsonyabban a tőzsdeindex.
Az árfolyamvesztés az olasz bankokat értintette a legérzékenyebben. A nagybankok közül az Unicredit árfolyama 1,44 százalékkal, az Intesa Sanpaoloé 1,11 százalékkal, a Finecobanké pedig 1,98 százalékkal esett az előző nap.
Az autógyártó szektor alindexe tovább emelkedett, több mint 0,6 százalékkal, ami hétfőhöz hasonlóan annak a hírnek köszönhető, hogy a Fiat Chrysler és a Renault tárgyalásokat folytat az egyesülésről. Ha meg tudnak állapodni, a világ harmadik legnagyobb autógyártó vállalata jöhet létre a Volkswagen és a Toyota mögött.
Az olajár csökkent szerdán, mivel az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatok alakulása miatti aggodalmak felülkerekedtek az esetleges ellátási nehézségek hatásán. A romló kereskedelmi kapcsolatok az olaj iránti keresletet, az közel-keleti geopolitikai feszültség, valamint a venezuelai belpolitikai feszültség pedig a kínálatot csökkentheti.
Az európai kereskedési idő kezdete előtt mintegy két órával a Brent nyersolaj ára hordónként 68,13 dolláron 0,79 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben, a WTI pedig 1,08 százalékkal 58,50 dollárra csökkent.
Az eurót 1,1164 dolláron jegyzik, 0,04 százalékkal erősebben, az arany ára 0,27 százalékkal unciánként 1280,55 dollárra csökkent.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Szelfizett a kormányfő a pápa temetéséről, népharag zúdult rá

Trump rácsodálkozott arra, hogy Putyin civilek lakta területek bombáz
Ikonikus fotók készültek Zelenszkij és Trump találkozójáról Ferenc pápa temetésén

Négy-öt millió magyar ember életét változtatná meg a kormány, konzultáció is lesz róla

Minden marad a régiben, mégse védi meg az adatait a Google

Itt tart most Paks 2: már két országban gyártják az új erőmű fontos részeit

Rekord mennyiségű készpénzt tart a világ legrutinosabb befektetője

Verekedések, üvegzúzás, fenyegetések – elszabadult a pokol a reptereken

Mégiscsak rájön a brit autóipar, hogy nincs semmi veszve
