A főként csapágygyártásról ismert beszállító vállalat márciusban közölte, hogy 900 dolgozójától válik meg, ebből 700 munkahely németországi állást fog érinteni. Az átszervezéstől 60 milió eurós megtakarítást remélnek. A céget különösen érzékenyen érinti az elektromos autók terjedése, hiszen ezekbe az egyszerűbb konstrukcióba nem szükséges annyi csapágy, mint a belső égésű járművekbe. Klaus Rosenfeld igazgatótanácsi elnök elismerte, hogy később kezdtek befektetni az elektrifikációba, mint versenytársaik - olvasható a portálon.
Épp tíz éve múlt annak, hogy a Schaeffler szintén leépítést jelentett be. 2009-ben a pénzügyi-gazdasági világválság elmélyülése idején 4500 állást kaszáltak el. Akkor idő előtti nyugdíjazást, részmunkaidőt és egyéb más megoldásokat is felajánlottak a munkavállalóknak.
Schaeffler-csoport globális autóipari és ipari beszállító: motorokba, sebességváltókba és járművekbe gyártott precíziós komponensekkel és rendszerekkel, valamint gördülő- és csúszócsapágy-megoldásokkal van jelen a piacon. 2018-ban mintegy 14,2 milliárd eurós árbevételt ért el. Közel 92 500 munkavállalójával a Schaeffler a világ egyik legnagyobb, családi tulajdonban lévő vállalata, mely több mint 50 országban 170 telephelyen van jelen.
Magyarországon a cégcsoport több ezer embert foglalkoztat: leányvállalatai közé tartozik a szombathelyi Schaeffler Savaria Kft. (korábban LUK Savaria Kuplunggyártó), illetve a csapágyakat gyártó debreceni FAG Magyarország Ipari Kft.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Újabb szigor jön az egészségügyben

Ijesztő dolgot találtak a Covid-oltásokban, a szomszédban már nem kérnek belőle

Nem fogja elhinni, hogy kiknek adta Ferenc pápa az utolsó vagyonát

Trump többször feltette a kérdést Orbánnak: „Viktor, mikor léptek már ki az Európai Unióból?”

Kamatugrás: közel 8 százalékra vált az egyik legnépszerűbb állampapír

Nem maradt választásunk: elbuktuk az eurószázmilliókat

Meglódulhat a kitermelés: júniusban már úszhatunk az olajban

Sírba viszik a titkokat, Faraday-kalitka lesz a Sixtus-kápolnában

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió
