Nem vette fel a munkát a budapesti Szent László Gimnázium tizenkét pedagógusa. Így tiltakoztak a kormány február 11-én kiadott rendelete ellen, amellyel megtiltották a tanári érdekképviseleteknek, hogy valódi sztrájkot szervezhessenek - számol be a Népszava a polgári engedetlenség fogalomkörébe tartozó lépésről.
A Szent László Gimnázium tanára, Tóth Viktor a elmondta a napilapnak, hogy a január 31-i kétórás figyelmeztető sztrájkban náluk a tantestület 70 százaléka vett részt, a mostani engedetlenségi akcióhoz pedig 11 kollégája csatlakozott. Hozzátette: a tantestület többsége, még ha nem is tagadta meg a munkát, kiáll mellettük, és ők is felháborítónak tartják, hogy a kormány rendeletben korlátozza a sztrájkhoz való alapjogot.
Tóth Viktor azt is elmondta, a hét folyamán több másik gimnáziumban is hasonló akciókat terveznek, amit a tanárok úgy is vállalnak, hogy tudják: az engedetlenség akár az állásukba is kerülhet. A szakszervezetek szerint a sztrájkot kiüresítő kormányrendelet nemcsak a hazai, hanem az uniós jogrenddel is szembemegy, így ha szükség lesz rá, nemzetközi bíróságra viszik az ügyet. Közben tovább szervezik a márciusi sztrájkot, valamint más akciókkal is készülnek.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Kitört a rakétapánik: háborúba rántja a németeket az új kancellár?

Donald Trump meglépte, amit Orbán Viktor megjósolt

Szívbillentyűcsere egyetlen tűszúrással

Ez vár a magyar betegekre: Takács Péter összefoglalta, hogy mire kell számítani

Drágább lesz a bécsi kirándulás, ráadásul nagyítóval kell keresni az olcsó szállásokat

Egynapos turisták lephetik el a Balatont

Amerikai tragédia: elfordulnak az utazók a világ legkedveltebb célpontjától

A tanárok és orvosok hamarosan eltűnhetnek – a mesterséges intelligencia veszi át a helyüket?

Újra érkeznek csaló levelek az MVM-től
