Reszl Ildikó tájékoztatása szerint a hálózatot irányító férfit nem sikerült elfogni, ellene nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki. Őt azzal gyanúsítják, hogy 2015 óta fiktív számlákat kiállító bűnszervezetet hozott létre és irányított, amelynek része volt a többszintű, nemzetközi számlázási láncolatot alkotó céghálózat.
A fiktív számlákat két, informatikai szektorban működő tatabányai vállalkozás fogadta be, összesen 16 cégtől. Az általános forgalmi adó fizetésére vonatkozó kötelezettségük mértékét csökkentették, így a magyar állami költségvetésnek közel egymilliárd forintos kárt okoztak. A fiktív számlákat kiállító alvállalkozók bankszámláira a haszonhúzó két tatabányai gazdasági társaság teljesített utalásokat, melyeket a bűnszervezetet irányító férfi utasításai szerint továbbküldtek más cégek számláira. Innen jellemzően készpénzfelvevő automatákból felvették a pénzt, és azt visszajuttatták a bűnszervezet vezetőjének, illetve a fiktív számlákat befogadó társaságok képviselőinek.
A tatabányai vállalkozások részére fiktív számlákat kiállító gazdasági társaságok szintén valótlan tartalmú alvállalkozói számlákat fogadtak be. A számlakiállító cégek ügyvezetőinek nagy része szlovák, lengyel, angol állampolgár volt. Ők tényleges ügyvezetői tevékenységet sosem végeztek, a cégeket és azok könyvelését a bűnszervezet vezetője fogta össze.
A bűnszervezet vezetője különböző gazdasági társaságok ügyvezetőjeként a költségvetési csalásból származó pénzösszegeket Csehországban, Horvátországban, Szlovákiában, és az Egyesült Királyságban alapított cégek bankszámláira utalta, ahonnan az visszaáramlott egy tatai székhelyű vállalkozáshoz.
A tatai céget a céghálózat irányítójának hozzátartozója vezette. A jogtalanul megszerezett összegekből 12 ingatlant vásároltak, melyeket bérbeadás révén hasznosítottak.
A főügyészség az ügyben öt európai államhoz intézett jogsegélykérelmet, amelyek során gyanúsítotti, és tanúkihallgatások, vagyonbiztosítási intézkedések, kutatás, és lefoglalás történt. A bűnszervezetben, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette, pénzmosás bűntette és más bűncselekmények miatt hat férfi letartoztatását indítványozták, melyet a nyomozási bíró egy hónapra rendelt el.
Közülük ketten a két haszonhúzó gazdasági társaság ügyvezetői, három személy a számlázási láncban lévő cégek ügyvezetője, egy gyanúsított a költségvetési csalásból származó pénz befektetője, a pénzmosást végző cég ügyvezetője.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Az orosz katonai hírszerzést sejtik az IKEA felgyújtása mögött

A Pepsi 2 milliárd dollárért bekebelez egy üdítőmárkát, kilőttek a részvényei
Tömegével pusztul a Balaton legértékesebb hala – megvan a felelőse
Alattomos módszert használtak a szombati tüntetésen, petíció is indult ellene

Újabb rossz hír: ez biztosan nem hiányzott a németeknek

A szegedi mellett egy másik üzemet is építhet a BYD

Közeleg a béke: halál fia, aki visszatér a szülőföldjére

Nagy Márton rossz híre: márciusban nem megy 9 százalék alá az élelmiszer-infláció

Recesszió felé robog a brit gazdaság
