A Fehér Ház közleménye szerint az elnöki rendelet célja, hogy az Egyesült Államok képes legyen vezető módon kihasználni a mesterséges intelligencia (MI) lehetőségeit, és ezzel egy időben a felhasználásból fakadó kockázatokat kezelni.

Az elnök többi között azt várja kormányától, hogy teremtse meg a szabványokat a MI biztonságára vonatkozóan. A kormányzati szerveknek kötelező lesz a legnagyobb teljesítményű MI rendszerek fejlesztői számára előírni, hogy a fejlesztésekkel kapcsolatban megosszák a kritikus információkat, valamint a biztonsági tesztjeik eredményeit - olvasható.

Az amerikai kormányzat különböző szerveinek - az elnöki rendelet alapján - többi között azt is biztosítaniuk kell a jövőben, hogy a használatba kerülő MI rendszerek védelmet biztosítanak a csalások és visszaélések ellen, valamint védjék a személyiségi jogokat.  

Az amerikai technológiai óriásvállalatok, amelyek a mesterséges intelligencia fejlesztésében élen járnak, a nyáron a Fehér Házzal történt egyeztetés után beleegyeztek abba, hogy a kormányzat szabályokat hozzon az új forradalmi technológia kockázatainak kezelésére.

Az idén tavasszal Elon Musk, az X (korábban Twitter) közösségi médium tulajdonosa, több iparági szereplővel közösen nyílt levélben sürgette a MI fejlesztések felfüggesztését addig, amíg annak kockázataira nem sikerül megfelelő válaszokat találni.

Nagyon akar az EU, de fel kell kötnie a gatyáját

A céges támadások után egyre többször fordul elő, hogy kormányzati szerveket vesznek célpontba a hackerek, így komoly szabályozásba fogna az unió. EU-monitor. Bővebben >>>