Az oktatásért felelős tárcával stratégiai partnerként együttműködő Tempus Közalapítvány honlapján megjelent pályázati felhívás szerint a program célja, hogy a modellváltó egyetemek diákjai, oktatói és kutatói a magyar gazdaság és társadalom fejlesztésére alkalmas tapasztalatokat szerezzenek a világ vezető egyetemein.
Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára a Tempus Közalapítvány szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a sikeres magyar felsőoktatás feltétele a nemzetközi csereprogramokban való részvétel.
Kapcsolódó
Jelenleg 10 ezer egyetemi polgár vesz részt ilyen programokban, ám a Pannónia Program elindításától azt várják, hogy 2030-ra ez a szám megduplázódjon.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a program 2024-ben 8 ezer diáknak, oktatónak és egyetemi munkatársnak teszi majd lehetővé, hogy a világ bármely felsőoktatási intézményében szerezzenek tapasztalatot. Az alapítvány jelenleg a világ 99 egyetemével tartja a kapcsolatot.
A részvételt havi 350-500 ezer forintos ösztöndíjjal támogatja a Pannónia Program. A forrás 20 százaléka, tehát 2 milliárd forint a magyar egyetemi polgárok a világ 250 legjobb egyetemére való eljuttatását szolgálja.
Czibere Károly, a Tempus Közalapítvány kuratóriumi elnöke a sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a pályázatra január 15-től január 29-ig pályázhatnak a felsőoktatási intézmények. A tervek szerint a kuratórium február végéig meghozza a döntést a pályázatokról.
Hankó Balázs szerint a kormány az elmúlt években sikeresen megújította a magyar felsőoktatást. Ennek eredménye, hogy már 12 magyar egyetem tartozik a világ legjobb egyetemeinek 5 százalékához. A minisztérium célja, hogy 2030-ra legalább egy magyar egyetem a világ száz legjobb és legalább három az európai száz legjobb felsőoktatási intézmény közé tartozzon.
(Gyurka Eszter)
Erasmus+ és Horizont Európa: lejárt a határidő
A BME már több mint 11 millió euró támogatást kapott a Horizont Európa program keretében, mivel nem modellváltó egyetem, ezért továbbra is részt vehet a keretprogramokban. Navracsics Tibor korábban azt mondta, november 23-ig meg akarnak állapodni az EU-val a Horizont és az Erasmus programokról, egyelőre erről semmi hír.Bővebben --->Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Oroszország küladóssága közel két évtizedes mélypontra zuhant

Polt Péter lemondott

Szabadlábra kerülhet az óbudai polgármester

Hiába a küzdelem: elúszott a pulykapénz és a nyugdíjasok juttatása is a patinás magyar vállalatnál

Gyermekvállalási válság: Taylor Swift lehet a demográfiai fordulat kulcsa

Itt a váratlan fordulat: Brüsszel kicsit odavert Putyinnak, de lecsapni készül Ukrajnára

Csányi Péter megszólalt a hitelekről, fordulat jöhet?

Pofára estek az unokázós csalók

Imádjuk ezt az életérzést: ilyen kabriókra vágyik most a nép
