Ha nyitásra is azok az árfolyamok lesznek, mint a nyitás előtti kereskedésben kedden, akkor az amerikai közösségi médiacégek értéke jó 100 milliárd dollárral csökkenhet egy nap leforgása alatt a Snap csalódást keltő bejelentése nyomán.
Az eladási hullámot tegnap a zárás utáni kereskedésben nem is a Snap üzleti várakozásai várakozás váltották ki. Ezek szerint a gazdasági környezet az elmúlt egy hónap során sokkal gyorsabban romlott a korábban vártnál, s emiatt a korábban előrejelzett sáv alsó szélén teljesülhet csak majd a cég második negyedéves EBITDA és nyereségterve.
A Reuters szerint a cég vezérigazgatója az alkalmazottaknak azt írta: idén egy csomó problémájuk van, lassítani fogják az új alkalmazottak felvételének ütemét. Sok más céghez hasonlóan, a társaságnak meg kell küzdenie az emelkedő infláció és kamatok okozta problémákkal, az ellátási láncokban keletkezett gondokkal, a technológiai platformokat övező szabályozások szigorításával, az ukrán háború hatásaival és sok más egyéb problémával. A múlt hónapban a Snap a második negyedévre még a tavalyi év hasonló időszakához képest 20-25 százalékos eredménynövekedést várt.

A Bloomberg szerint elemzők arra hívták fel a figyelmet, hogy a cég gazdasági környezetre tett negatív megjegyzései annak fényében voltak különösen kiábrándítóak, hogy április végén még azt mondták, üzletük 30 százalékos bővülést mutat.
Ha a mai tőzsdenyitás előtti árak maradnak, akkor a Snap részvényeinek árfolyama két nap alatt 29 százalékot esne. Ezzel a vállalat értéke 11,4 milliárd dollárral lehet kevesebb, s ha figyelembe vesszük a Facebook tulajdonos Meta, a Google tulajdonos Alphabet, a Twitter és a Pinterest várható áresését, akkor a szektor részvényesei egy nap alatt lehetnek szegényebbek az említett 100 milliárd dolláros összeggel.
Kapcsolódó
Piaci elemzők szerint az eladási hullámban ugyan a Snapnak nagy szerepe van, azonban inkább az egész makrogazdasági környezetnek szól. A befektetők attól félnek, hogy a gazdasági növekedés lassulása a digitális hirdetési piacot a vártnál erősebben érintheti.
Most merre tovább?
Pontszám szempontjából az S&P 500-as amerikai részvényindex a napokban elég kritikus ponton tartózkodik. A január eleji 4796 pontos csúcsához képest múlt csütörtökre 3900 pontra esett a mutató és onnan igyekszik talpra állni.
A múlt csütörtökig bemutatott esés mértéke záróárakat tekintve 18,7 százalékos volt, azaz csak egy hajszál választja el a 20 százalékos mértéktől, amit medvepiacnak szokás nevezni (a technológiai cégeket tömörítő Nasdaq már rég túl van ezen). Ebben az évezredben az S&P 500 mindössze 3 medvepiacot élt át eddig, s abból a legenyhébb is, a Covid miatt 2020 tavaszán kialakult is 33 százalékos zuhanást hozott az indexben.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Legolvasottabb

Olyan típusú lélegeztetőgépet ad a magyar állam Ukrajnának, melynek itthon a 10 százaléka elfüstölt

Összeomlott az OTP, miután Varga Mihály belengette, Kocsis Máté cáfolta az új bankadót

Akár a háború végére is pontot tehet a lengyel-ukrán konfliktus

Annyi erőszakos utcai támadás éri a futárokat, hogy a legtöbben késsel járnak dolgozni

Mi jöhet még? Az orvosok fele azon gondolkodik, hogyan léphet ki az állami egészségügyből
