A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,22 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,26 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,48 százalékos pluszban indította a kereskedést.
A befektetőket megnyugtatta, hogy csökkent az amerikai államkötvények hozama. Emellett az amerikai kereskedelmi minisztérium 0,1 százalékponttal 6,7 százalékra javította a második negyedéves gazdasági növekedés évesített ütemét a harmadik végleges becslésben.
A hangulat azonban törékeny, mivel a szenátus csütörtökön szavaz a szövetségi adósságplafont megemelő, a kormányzat működését, valamint a természeti katasztrófák és menekültek segélyezését finanszírozó költségvetési törvényjavaslatról. Ez december 3-ig biztosítaná a szövetségi kormányzat működésének finanszírozását és 2022 végéig megemelné az amerikai adósságplafont. Ha elbukik a javaslat, péntektől leáll az amerikai szövetségi kormány működése.
A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken erős kezdés után délutánra mindenhol elromlott a hangulat. Fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,02 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,46 százalékos, a párizsi CAC-40 0,23 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,25 százalékos, a madridi IBEX 35 mutató pedig 0,57 százalékos mínuszban állt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1589 dollárt adtak, 0,09 százalékkal erősödött a dollár. A jenhez képest azonban 0,16 százalékkal gyengült a dollár, 111,79 jenen forgott.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,83 százalékkal 1740,31 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,91 százalékkal 1738,50 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
Fél négykor a decemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,41 százalékos mínuszban, 76,99 dolláron, a novemberi szállítású WTI pedig 1,70 százalékos veszteségben, 73,56 dolláron forgott.
Szerdán vegyesen zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók. A Dow Jones ipari átlag 0,26 százalékkal, 34 390,72 pontra, az S&P 500-as mutató pedig 0,16 százalékkal 4359,46 pontra kúszott fel, míg a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,24 százalékos mínuszban, 14 512,40 ponton zárt.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Pont akkor távozott Tiborcz István bizalmasa, amikor kijött az ÁSZ jelentése az MNB-alapítványokról

Kicsin múlt az atomkatasztrófa, vérfagyasztó hírek Oroszországból

Brüsszel megunta az óraátállításosdit, el is dőlt a kérdés

Miért vártak heteket, hogy ledobják a bombát Orbán Viktor csatájában?

Meghökkentően zárult az EU-csúcs, az ukránokon spórolhatnak

Vészes tempóban terjed egy újabb halálos vírus

Kétszer jártak rosszul, akik a tengerentúlon fektettek be

Rossz hírt kaptak a magyar munkavállalók: háromnegyedüket érinti a baj

Eurómilliárdos veszteséget halmozott fel a Magyarországon is leépítő autóipari beszállító
