A gazdálkodók számára a változó éghajlat korunk egyik legjelentősebb kihívása. Az elmúlt néhány évben Európában a szélsőséges időjárási viszonyok és a hőmérséklet emelkedése fokozódott: több aszály, több árvíz, kevesebb megművelhető terület, új kártevők, gyomnövények és betegségek. Ez azt is jelenti, hogy a már meglévő kártevők és betegségek kontinensünk új részeibe is eljutnak. Ez óriási hatással van az európai mezőgazdaságra.
„Emellett kritikus fontosságú eszközöket vettünk ki a gazdáink eszköztárából. Például 2019 óta nem engedélyeztek új növényvédő szereket, és egyre inkább betiltják a hagyományosakat, vagy csak mentesítések révén engedélyezik őket, amelyek száma idővel szintén csökken”
– mondta a Politiconak Igor Teslenko. A Corteva európai, közel-keleti és afrikai elnöke szerint egyre inkább kérdésessé válik, hogy Európa képes-e saját élelmiszer- és üzemanyag-ellátására, valamint az olyan energiaigényes ágazatok szén-dioxid-mentesítésére, mint a közlekedés és a légi közlekedés.
A világjárvány és az Európa küszöbén zajló konfliktus egyaránt felerősítette a felismerést, hogy csökkenteni kell a világ más régióiból származó importtól való függőséget.
Ha nem férünk hozzá az olyan típusú innovációhoz, mint amilyennel például az Egyesült Államokban és Brazíliában rendelkeznek a gazdák, az európai mezőgazdaság jövője azt eredményezheti, hogy kevésbé hatékony módon gazdálkodunk, ami viszont jelentősen csökkentheti gazdaságunk versenyképességét.

A Corteva olyan új technológiákat fejleszt, amelyek segítségével a gazdálkodók több élelmiszert termeszthetnek fenntarthatóbb módon. Az egyik legígéretesebb innováció a génszerkesztés, amely forradalmasíthatja az európai mezőgazdaságot – közölte a Corteva vezetője.
A génszerkesztés egy új növénynemesítési technika, amely a Nobel-díjas CRISPR technológiát használja a növény saját genetikai anyagának átalakítására és a növény egészségének megerősítésére.
A génszerkesztés segítségével a növények ellenállóbbá válhatnak a betegségekkel, kártevőkkel és szélsőséges időjárási viszonyokkal szemben, és kevesebb ráfordítást, például növényvédelmet igényelnek a termesztéshez.
Igor Teslenko szerint Európának választania kell. Vagy felkaroljuk az innovációt és élen járunk a fenntartható mezőgazdaságban, vagy lemaradunk. A Cortevánál milliárdokat fektetnek abba, hogy biztosítsák, termékeik ugyanolyan biztonságosak legyenek, mint amennyire fenntarthatóak.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Szelfizett a kormányfő a pápa temetéséről, népharag zúdult rá

Ugyanaz az uniós rém fenyegeti a magyar bankokat és a kkv-kat

Így kerülhetjük el a klímakatasztrófát nyáron

Rekord mennyiségű készpénzt tart a világ legrutinosabb befektetője

Itt tart most Paks 2: már két országban gyártják az új erőmű fontos részeit

Már 1 milliárd forintról született döntés, pörög a Demján Sándor Program

Ez nem áprilisi tréfa: kétéves rekordot dönthet az orosz olajexport
Ikonikus fotók készültek Zelenszkij és Trump találkozójáról Ferenc pápa temetésén

Verekedések, üvegzúzás, fenyegetések – elszabadult a pokol a reptereken
