A napi.hu is beszámolt róla, hogy hat hónapos szünetet kérnek a tech-cégek a mesterséges intelligencia alkalmazások fejlesztésére, azért, hogy kijavítsák a társadalomra és az emberiségre jelentett potenciális kockázatokat.
A levelet aláírta
- Elon Musk, a Twitter vezérigazgatója,
- Steve Wozniak, az Apple társalapítója,
- és Yoshua Bengio, a mesterséges intelligencia egyik úttörője is.
Erőteljes AI-rendszereket csak akkor szabad fejleszteni, ha biztosak vagyunk abban, hogy hatásuk pozitív lesz, és kockázataik kezelhetőek lesznek
– áll a levélben.
Az elmúlt hónapokban a mesterséges intelligenciával foglalkozó laboratóriumok irányíthatatlan versenyfutásba kezdtek az egyre erősebb digitális elmék kifejlesztése és bevetése érdekében, amelyeket senki – még a létrehozóik sem – nem tud megérteni, megjósolni vagy megbízhatóan irányítani.
Most felszólítottak minden AI-labort, hogy azonnal, legalább 6 hónapra szüneteltessék a GPT-4-nél erősebb rendszerek képzését.
Ha nem tartják be a vállalatok a kérést, akkor a kormányoknak közbe kell lépniük és moratóriumot kell bevezetniük – számolt be róla a Deutsche Welle.

Az állásfoglalás azt követően született, hogy az Egyesült Királyság és az EU megpróbálta kidolgozni, hogyan szabályozhatná ezt a gyorsan fejlődő technológiát.
- A brit kormány szerdán kiadott egy dokumentumot, amely képet adott a megközelítéséről, de azt mondják, hogy „kerülni fogják a nehézkes szabályozásokat, amelyek elfojtanák az innovációt”.
- Az uniós törvényhozók szintén tárgyaltak a mesterséges intelligenciára vonatkozó szabályok szükségességéről, mert attól tartanak, hogy a technológiát hamis információk terjesztésére vagy munkahelyek szükségtelenné tételére lehet majd használni.
Mutatjuk, kik vannak a legnagyobb veszélyben a ChatGPT miatt
Egy friss kutatás szerint több száz millió munkahely szűnhet meg a mesterséges intelligencia alapú chatbotok miatt. A legveszélyeztetebbek a szellemi foglalkozásúak. → BővebbenAz ilyen jellegű nyilatkozatok célja, hogy felhajtást keltsenek. Csak az a cél, hogy az emberek aggódjanak.
– kritizálta a cselekvést Johanna Björklund, az Umea Egyetem mesterséges intelligencia kutatója.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Indul az összeírás, bármikor kopogtathatnak

A kormány 300 ezer tartalékosa 24 órát nem bírna a munkahelyén

Váratlan fordulat, nem lövik ki a magyar űrhajóst

Hamarosan nem postáz több számlát az MVM

Kilőtték az Erzsébet-tábort, már az oldalát se keresse

Hatalmas magyar felfedezés: képesek megszökni a rákos sejtek a kemoterápia alól

Nagyon durván benéztük ezt a repülőrajtot
A Trump-doktrína kudarcot vallott, nincs visszaút a dominanciához

Frappáns válasz a lakosságtól: így kell befektetni, ha föl-le rángatóznak a piacok
