A doktorok kilenc százaléka viszont már nem dolgozik egyáltalán a közszférában. A magánellátást a kevesebb beteg, a jobb gyógyítási körülmények és a magasabb jövedelem teszi számukra vonzóvá.
Míg a közszférában egyetlen óra alatt alatt több mint három beteget kell ellátnia, és ezért az intézmény 7200 forintot kap, addig a magánrendelőben ezidő alatt két páciens negyvenezer forint bevételt hoz a tulajdonosnak - írta a napilap.
A magánellátás miközben bizonyos feladatokat átvesz a közfinanszírozott egészségügytől, és csökkenti annak leterheltségét, keresletet is generál és torzító hatású a hozzáférési esélyegyenlőség szempontjából - mondta Rékassy Balázs, aki szerint a politika egyelőre csak tűri a magán- és a közellátás szabályozatlanságából fakkadó "zavaros viszonyokat", miközben az mind több feszültséget okoz az ellátórendszerben.
Órási az elvándorlás a privátellátás felé, a szektor fejlődésének egyik akadálya éppen a szakemberhiány. Emiatt egyre jobban nőnek az orvosbérek és ennek költségét is a betegeknek kell megfizetniük.
A szektor egyelőre politikai döntésre vár, hogy a kiegészítő magánbiztosítások szabad utat kapjanak. A felmérés adatai szerint nettó 1,2 millió forintnyi jövedelemre vágynak a magyarországi orvosok.
Fotó forrása: Shutterstock.
Legolvasottabb

Felháborodott ápolók írtak levelet Pintér Sándornak
Brutális földindulás csapott le, rengeteg a sérült

Fordulat a lezuhant indiai repülő ügyében: kiderülhet, miről beszéltek a pilóták a légiirányítókkal

Rabszolgamunka az osztrák földeken: nagy árat fizethet, aki a szomszédban keresi a szerencséjét

Beteljesült Nagy Márton rémálma: repkednek a mínuszok a gazdaságban

Teljesen felforgatja a biciklisek életét az új KRESZ

Európa aggódhat a legjobban az izraeli-iráni háború miatt

Orbán Viktor: új helyzet van, indítványt tesz Magyarország Brüsszelben

Eldőlt: újabb keserű hír érkezett a kutakról, nem fognak örülni az autósok
