A kormány a gazdaságvédelmi akcióterv egyik első intézkedéseként döntött arról, hogy a leginkább érintett cégeket kiszabadítja a fixáras áramszerződéseikből.

A kormány július elsejétől összesen 40 milliárd forinttal csökkenti a korábban magas szinten rögzített árú szerződéseik miatt hátrányt szenvedő vállalkozások rezsiterheit.

Varga Mihály kimondta azt is, amit kevesen akartak hallani

A pénzügyminiszter az Országgyűlés ülésén kiterítette a kormány lapjait: háborús időkre készül az ország, védelmi költségvetéssel számolnak. Bővebben>>>

Az áramárplafon itt áll meg

A vállalkozások tavaly a korábbit sokszorosan meghaladó, de a jelenleginél is magasabb árszinten tudták bebiztosítani ellátásukat. A jogszabályi beavatkozás nyomán július elsejétől az érintettekre egységesen alkalmazandó áramárplafon megawattóránként legfeljebb nettó 200 euró.

Az áramárplafon automatikusan a szerződések részévé válik, érvényesítése érdekében a vállalati ügyfeleknek nincs teendőjük.

Ötezer céget érint

A kapcsolódó kormányrendelet a főtevékenységként feldolgozóiparralszálláshely-szolgáltatással vagy raktározással (szállítást kiegészítő tevékenységgel) foglalkozó mintegy ötezer gazdasági társaság vagy egyéni vállalkozó meglévő áramvásárlási szerződésében fixált árat csökkenti le.

A kedvezményezetteknek 2023. június 1-jén a rendeletben rögzített TEÁOR számok szerinti főtevékenységet kell végezniük, és fixáras áramszerződéssel kell rendelkezniük.

A kormány az energiakereskedők mintegy 40 milliárdos bevételkiesését száz százalékban kompenzálja.

Búcsút intünk az árstopnak

A javuló inflációs kilátásokra való tekintettel a kormány nem tartja indokoltnak, hogy egy hónapnál hosszabb időre hosszabbítsa meg az árstopot. Augusztus elsejétől kivezetik ezt az intézkedést. Bővebben>>>