Kapu Tibor és társai 28 órás űrrepülés után, magyar idő szerint 13:00-kor megérkeztek a Nemzetközi Űrállomásra. 

14 óra 25 perckor kinyílt a zsilipajtó és a Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó űrhajósok tapsolva fogadták őket.

A Dragon flotta Grace elnevezésű űrhajója folyamatosan közeledett a Föld körüli pályán keringő űrállomáshoz, majd összekapcsolódott a kijelölt összekötőponton. Ez mintegy 1,5–2 órán át tartott.

A küldetés tagjait az ISS 7 tagú személyzete köszöntötte. Ezt követően közös csoportkép is készült.

Immár 6 országból 11 űrhajós tartózkodik az űrállomáson, akik nemzetközi összefogás keretében dolgoznak az űrkutatás és a tudomány előmozdításán.

Peggy Whitson, az Ax-4 küldetés parancsnoka átadta az Ax-4 küldetés tagjainak az űrhajós kitűzőjüket. Kapu Tibor a 636-os számút kapta.

Kapu Tibor magyarul üdvözölt mindenkit a világűrből:

2009 óta először hangzanak el magyar szavak a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről. Charles Simonyi után, aki kétszer is járt itt, én lehetek a következő, aki magyarul beszél ezen falak között.

Arra is kitért, hogy habár még 30 óra sem telt el a kilövés óta, de már volt alkalma beszélni a szüleivel néhány percet, akik beszámoltak arról, hogy mit láttak a Földről, amikor ők elhagyták azt.

Az elkövetkezendő két hétről azt mondta: nemcsak egy tudományos küldetésen vesznek részt, „nemcsak kísérleteket fogunk elvégezni, hanem inspirációs jelleggel is vagyunk itt. Szeretném megmutatni, hogy még egy ilyen kis nemzetnek is sikerülhet egy ekkora, hatalmas dolgot végrehajtania".

Én vallom azt, hogy a kis nemzetek tudnak a legnagyobbat álmodni, mondta a kutatóűrhajós, majd hozzátette, rendkívül hálás és büszke, hogy magyarként itt lehet.

A küldetés tudományos szakaszában a legénység mintegy hatvan tudományos kísérletet és kutatást végez el az ISS-en.

Megható üzenetet küldött az űrből Kapu Tibor

Kapu Tibor, a második magyar űrhajós, rövid videóüzenetben jelentkezett be a világűrből egy nappal a kilövés után. Erről itt olvashat >>>