Az IDF szerint a rakéták egy részét elfogta a Vaskupola légvédelmi rendszer, áldozatokat vagy anyagi kárt nem jelentettek.

Kivonulásuk előtt az izraeli egységek találtak egy újabb Hamász-alagutat Hán-Júnisz al-Amal nevű lakónegyedében, melyben bunkereket és fegyverraktárakat is feltártak.

A csapatkivonási döntés nem egészen két nappal azután született, hogy Izrael Washington kérésére engedélyezte a humanitárius segélyek szállítását az asdódi kikötőből az övezet északnyugati csücskében fekvő erezi átkelőhely igénybevételével.

Izrael továbbra is megakadályozza a mintegy 1,3 millió, az övezet északi részéből délre evakuált gázai hazatérését, északon mintegy 150 000-300 000 olyan palesztin maradt, akik nem hagyták el otthonaikat.

Az IDF gázai haderejét először január közepén csökkentették, amikor a hadsereg bejelentette, hogy megszerezte az ellenőrzést a térség északi része fölött. Az izraeli túszok szabadon engedéséről és a tűzszünetről folytatott tárgyalásokon a Hamász az összes izraeli katonai kivonását, és a visszaköltözés engedélyezését követeli az északi és a középső részekbe.

Iráni katonai tanácsadó: egyetlen izraeli nagykövetség sem biztonságos többé

Egyetlen izraeli nagykövetség sem biztonságos többé - jelentette ki vasárnap Irán legfőbb vallási és politikai vezetője, Ali Hamenei egyik katonai tanácsadója. Irán damaszkuszi konzulátusát április 1-jén légicsapás érte, melyért Teherán Izraelt tette felelőssé és azzal fenyegetőzött, hogy meg fogja torolni a halálos áldozatokkal is járó támadást. Az áldozatok emlékére rendezett szertartáson Jahja Rahím Szafavi - akit a Taszním és az ISNA iráni félhivatalos hírügynökség idézett - kiemelte, hogy "szombatig Izrael 27 nagykövetségét zárta be ijedelmében, köztük a jordániait, az egyiptomit, a bahreinit és a törökországit". A tisztségviselő szavait izraeli források nem erősítették meg. Mindeközben egy másik iráni félhivatalos hírügynökség, az ISNA közzétette kilenc olyan rakéta típus és fotóját, melyek Teherán állítása szerint képesek elérni Izraelt.