Rendkívül nehéz helyzetben marad 2012-ben is a szállodaipar, ebben a környezetben az árbevétel enyhe emelkedését és az üzemi eredmény szinten tartását tervezi a Danubius Hotels menedzsmentje. A társaság közgyűlésén a részvényesek elfogadták az igazgatóság előterjesztését arról, hogy hosszú évek gyakorlatának megfelelően 2011 után se fizessen a szállodacég osztalékot. A csoport konszolidáltan 489 millió forintos üzemi profittal zárta a tavalyi évet, azonban − jórészt a devizahitelek jelentős átértékelési veszteségei miatt − a nettó eredmény már 2,356 milliárd forintos mínuszt mutatott.

A terv készültekor a menedzsment 2 százalékos hazai GDP-növekedéssel és a tavalyi éves átlagnak megfelelő euró/forint keresztárfolyammal számolt. A magyar szállodák esetében a foglaltság kismértékű, 13 százalékpontos növekedését tartják valószínűnek. Az üzleti terv szerint csak remélik, hogy a Malév csődje nem hat kedvezőtlenül a Magyarországra érkező vendégek számára, s hogy a Ryanair megjelenése a magyar piacon inkább a látogatószám növekedését eredményezi. A csoport az erős verseny ellenére is az euróban számolt árak kismértékű emelésére készül idén. Ha sikerül megvalósítani a terveket, akkor ezek összességében 2,5 százalékos árbevétel-növekedést és stagnáló üzemi eredményt hozhatnak a magyarországi házak esetében.

Csehországban a kiadott szobák számának 3 százalékos csökkenésére számít a cég menedzsmentje, eközben itt is az átlagárak növelését tervezik. A bevételek várhatóan így is csökkenni fognak, s ez az üzemi eredmény romlását okozhatja majd. Szlovákiában viszont 2 százalékos foglaltságnövekedést tartanak valószínűnek az átlagárak 1,5 százalékos emelkedése mellett, így az üzemelési eredmények növekedésére számítanak. Romániában a profit szinten tartásával számolnak. A társaság egy részvényre jutó saját tőkéje tavaly év végén meghaladta a 6400 forintot.