A közelmúltban a londoni Legfelsőbb Bíróság által hozott ítélet szerint a Barings Bank tisztviselői és nem a Deloitte & Touche Szingapúr felelős azért, hogy nem sikerült Nick Leeson csalássorozatát és a bank összeomlását megelőzni.
Több mint húsz, a cég elleni vádat vagy ejtett a felperes, vagy a bíró utasított vissza. A bíró egyébként csak két jelentéktelen, technikai kérdésben marasztalta el a céget hanyagságért. Az egyik ilyen esetet úgy írta le, mint a "szakmai megítélés hajszálnyi eltéréseként", a másikat, - amiről egyébként kijelentette, hogy nem okozott semmiféle kárt, - "speciális tudásunk" által okozott hanyagságnak minősítette.
Várhatóan a Deloitte & Touche Szingapúrt nem terheli semmilyen pénzügyi felelősség, amely egyébként semmilyen körülmények között sem haladhatta volna meg az 1,5 millió fontot. A költségek kérdése is döntésre vár még, de a Deloitte & Touche Szingapúr keresni fogja a lehetőségét és számít is arra, hogy jelentős összeget kapjon - áll a társaság mai sajtóközleményében.
Legolvasottabb

A Revolut felfüggeszti néhány szolgáltatását Magyarországon

Kinyílt a brüsszeli pénzcsap, milliárdokat kapott Magyarország

Szalay-Bobrovniczky elárulta, miért Gidrán harcjárműveket olvaszt magába a honvédség eszközparkja

Pár hétre hatalmas akciót hirdetett az IKEA

Brutális lemaradás: 13 EU-ország már elérte, amiről mi csak álmodunk

Most jöttek ki a friss adatok: Magyarországon döbbenetes a lakáspiaci drágulás, veri egész Európát

Brüsszel milliárdokat adna Magyarországnak, de a kormány még nem kérte

Alkoholzár jön Olaszországban

Ki nem veheti fel a 3 százalékos lakáshitelt? Kombinálható a csokkal?

Légy átkozott, kameratükör!
A kamerás tükör az őrületbe kerget, de néha jutnak magas pillanatok is az autós újságírónak, ilyen például egy Porsche-út, vagy egy olyan jó tesztautó, mint a Renault 5. A szerkesztőségi flotta közben szívat minket.