A vállalati adósság 236 ezer milliárd dollár volt az idei első negyedévben, ami 40 ezer milliárd dollárral meghaladta a két évvel korábbi, a járvány kezdete előtti szintet. A világ több mint 400 bankját és pénzügyi intézményét összefogó szervezet számítása szerint a GDP-arányos adósság mintegy 15 százalékponttal alacsonyabb a 2021 első negyedévében elért csúcshoz képest.
Az adósság nagy része még mindig a fejlett gazdaságokra esik, 206,7 ezer milliárd dollár volt a tavalyi első negyedévi 204,4 ezer milliárd dollár után, míg a fejlődő országoké 89 ezer milliárd dollárról 98,6 ezer milliárd dollárra emelkedett - írja az MTI Eco.
Az első negyedévben az adósságteher elsősorban két ország miatt nőtt, Kínáé 2,5 ezer milliárd dollárral, az Egyesült Államoké pedig 1,8 ezer milliárd dollárral emelkedett éves összevetésben. Az euróövezetben ezzel szemben már a harmadik egymást követő negyedévben csökkent az adósságteher.
A teljes globális államadósság a GDP 103 százaléka volt az idei első negyedévben, 14 százalékponttal, 17,4 ezer milliárd dollárral nőtt a járvány kezdete óta.
Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, Magyarországon az előzetes adatok szerint 3736 milliárd forint, a GDP 6,8 százaléka volt a kormányzati szektor 2021-es hiánya. Az egyenleg az előző évhez képest 25 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,0 százalékponttal lett kedvezőbb
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Indul az összeírás, bármikor kopogtathatnak

A kormány 300 ezer tartalékosa 24 órát nem bírna a munkahelyén

Váratlan fordulat, nem lövik ki a magyar űrhajóst

Hamarosan nem postáz több számlát az MVM

Hatalmas magyar felfedezés: képesek megszökni a rákos sejtek a kemoterápia alól

Bővítették a rendőrségi arcfelismerő jogköreit – akár egy apró kihágás is elég

Fillérekért szórják ki a budavári bérlakásokat

Nagyon durván benéztük ezt a repülőrajtot

Frappáns válasz a lakosságtól: így kell befektetni, ha föl-le rángatóznak a piacok
