Az érdekegyeztetés rendszerére szükség van, azonban a jelenleginél sokkal hatékonyabb keretek között - áll a tárca közleményében.
Az NGM szerint az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT), a Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT), valamint a Gazdasági Érdekegyeztető Fórum (GEF) egymással párhuzamosan sok témában egymás átfedéseiként működnek. Míg az OÉT nem kellő költséghatékonysággal, egy szűk társadalmi réteget képviselve, addig a GSZT és a GEF ugyan szélesebb kérdéskörökben, ám széles felhatalmazás nélkül működik jelenleg.
"Az elmúlt több mint húsz év bebizonyította, hogy szükséges a széttagolt, párhuzamosságokkal terhelt érdekegyeztetési rendszer újjászervezése. Megérett az idő egy új, a társadalom egészét lefedő, általános gazdaságpolitikai és szociális kérdéseket megvitató, konzultatív jogkörű tanácsadó testület életre hívására" - fogalmaz a gazdasági tárca közleménye.
A Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács az NGM közlése szerint az európai konzultációs testületek közül is példaértékű osztrák és bolgár mintára épül fel.
Legolvasottabb

Ezt nem láttuk jönni: megtörtént a fordulat, megrohamozták a bankokat a gazdagok

Brutális izraeli csapás érte Iránt, hatalmasak a veszteségek

Hatalmas szörnyetegre bukkantak az aggteleki barlangban

Kezdődik: két óriási olajtanker is hátraarcot csinált az iráni partoknál

Kesereg az utca népe: nem kapnak fizetésemelést

Tragikus fordulat: jelentősen drágulnak a népszerű sörök

Kiadták a rettentő riasztást: pusztító, ami ránk vár

Különleges, új technológiával csapnak le Irán drónjaira az ukránok

Az élelmesek már tudják: Ausztriában 3 millió 600 ezer forintot lehet zsebre vágni szociális segélyekből
