Az orosz titkosszolgálatról köztudott, hogy széles körben megfigyel, ezen belül lehallgat civileket, politikusokat, újságírókat, gazdasági szereplőket, üzletembereket. Az orosz-izraeli kapcsolatok jók, a felek díjazzák egymás technológiai tudását, Oroszország mégis kimaradt a Pegasus ügyből. Ennek két oka is van, és egy több tízmilliárd dolláros üzletet jelent az országnak.
Szerző(k): Komócsin SándorA szakértők egy része súlyos vádat fogalmaz meg Izraellel szemben a Pegasus fürkészszoftver civilek elleni felhasználásával kapcsolatban, amibe a magyar kormány is belekeveredett. Azt állítják, hogy az ország az állami elnyomás támogatására is felhasználható technológiák inkubátoraként is működhet.
Szerző(k): Komócsin SándorA Pegasus nevű kémszoftvert gyártó izraeli NSO vállalat tulajdonosa nem tartja felelősnek a cégét a program további felhasználásáért, miközben a Háárec című lap szerzője szerint az IT szektor sötét üzleteiről van szó.
Szerző(k): Csernátony CsabaAz Amazon lekapcsolta az izraeli NSO Group kibercéghez köthető infrastruktúrát és fiókokat.
Szerző(k): Csernátony CsabaMagyarország egy jogállam és mint minden tisztességes állam, a 21. században rendelkezik azokkal a technikai eszközökkel, amelyekkel el tudja látni a nemzetbiztonsági feladatait - válaszolta az Eurologus szerint Varga Judit igazságügyi miniszter újságírói kérdésre Brüsszelben, a magyar újságírókat és közéleti személyeket érintő megfigyelési üggyel kapcsolatban.
Szerző(k): Domokos Erika2010. május 29. óta a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok illegális megfigyelést nem folytattak és nem folytatnak - közölte a belügyminiszter Szél Bernadett képviselőnek írt, MTI-hez is eljuttatott válaszában. A TASZ szerint jelenleg olyanok a magyarországi törvények, hogy bárkit megfigyelhetnek, lehallgathatnak törvényesen.
Szerző(k): Domokos ErikaAzzal, hogy a magyar kormány a kémszoftverrel kapcsolatos kérdésekre azt a választ adta, hogy "nincs tudomásunk semmilyen állítólagos adatgyűjtésről", a legárulkodóbb választ adta - véledekett az ügy kapcsán egy Twitter-üzenetben Edward Snowden, az Oroszországba menekült volt amerikai hírszerző.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMagyarországon az a legnagyobb baj a nemzetbiztonsági célú megfigyeléssel, hogy nem vonatkoznak rá pontos szabályok, így a jogsértő titkos megfigyelés is történhet teljesen törvényesen - mutat rá Szabó Máté Dániel, a TASZ szakmai igazgatója, aki arra is felhívja a figyelmet, hogy a nemzetbiztonsági célú titkos megfigyelés magyar szabályaival legalább három komoly probléma van.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna