BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

osztalék

05.
08.
23:59

Júliusban fizet a Tigáz

A Tigáz Rt. a tavalyi üzleti évre részvényenként 288 forint osztalékot fizet, amely július 15-étől vehető fel. A 17 milliárdos jegyzett tőkéjű, tavaly csaknem 5 milliárdos nettó eredményt elért hajdúszoboszlói társaság általában elég bonyolult kifizetési gyakorlatot követ. Ennek tudható be, hogy - mint a Keler közleményéből kiderül - az osztalékfizetés fordulónapja május 29-e, vagyis a fizetéshez képest meglehetősen korai. A társaság közleménye szerint a hét elején a Tigáz április közepi közgyűlésén megválasztott igazgatósága megerősítette tisztségében Marinó Biagio elnök-vezérigazgatót. (NAPI)

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
04.
16.
23:59

Osztalékrészvények az OTC-piacon

A tőzsdén kívüli részvények piacát a legtöbb bróker már évek óta halottnak minősíti. Akik azonban közelebbről figyelik a parketten kívüli közműtársaságok, illetve néhány korábban nyilvános cég papírjainak forgalmát, tudják, hogy az osztalékszezon előtt megélénkül az érdeklődés. Most is akadnak olyan részvények, amelyek az árfolyamra vetítve 20 százalék körüli osztalékhozammal örvendeztethetik meg befektetőiket.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
04.
16.
23:59

Osztalékrészvények az otc-piacon

A tőzsdén kívüli részvények piacát a legtöbb bróker már évek óta halottnak minősíti. Akik azonban közelebbről figyelik a parketten kívüli közműtársaságok, illetve néhány korábban nyilvános cég papírjainak forgalmát, tudják, hogy az osztalékszezon előtt megélénkül az érdeklődés. Most is akadnak olyan részvények, amelyek az árfolyamra vetítve 20 százalék körüli osztalékhozammal örvendeztethetik meg befektetőiket. Részletek a szerdai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
04.
15.
23:59

Osztalékot fizet a Keler Rt.

A Magyar Nemzeti Bank 50 és a két tőzsde 25-25 százalékos tulajdonában lévő Keler Rt. tegnapi rendes éves közgyűlésén az a - korábbiak alapján szokatlan - döntés született, hogy az elszámoláház által tavaly elért 943 millió forintos adózott eredmény negyedét osztalékként kifizetik. Az elszámolóház 1993 októberi alakulása óta még soha nem fizetett osztalékot, azóta az 500 millió forintos indulótőke eredményágon 10,4 milliárd forintra gyarapodott.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.