BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos osztalék a Microsoftnál

2003. július 6. vasárnap, 17:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Microsoft Corp. azt tervezi, hogy 46 milliárd dolláros készpénzállományának egy részét kifizeti tulajdonosainak - értesült a Financial Times. A világ legnagyobb szoftverfejlesztője állítólag több mint tízmilliárd dollárt adna a részvényeseknek rendkívüli osztalékként. Ez a januári 900 milliós döntést követi, amellyel a Microsoft 28 éves fennállása óta először fizetett osztalékot, a vállalatra azonban továbbra is nyomás gyakorolnak a befektetők. A 900 millió dolláros kifizetés nem mondható túl nagyvonalúnak, mivel a Microsoft negyedévenként 3 milliárd dollár készpénzt generál. Ezért fejelnék meg a korábban kilátásba helyezett osztalékot annak több mint tízszeresével.
Részletek az 5. oldalon ä

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet