A Microsoft Corp. azt tervezi, hogy 46 milliárd dolláros készpénzállományának egy részét kifizeti tulajdonosainak - értesült a Financial Times. A világ legnagyobb szoftverfejlesztője állítólag több mint tízmilliárd dollárt adna a részvényeseknek rendkívüli osztalékként. Ez a januári 900 milliós döntést követi, amellyel a Microsoft 28 éves fennállása óta először fizetett osztalékot, a vállalatra azonban továbbra is nyomás gyakorolnak a befektetők. A 900 millió dolláros kifizetés nem mondható túl nagyvonalúnak, mivel a Microsoft negyedévenként 3 milliárd dollár készpénzt generál. Ezért fejelnék meg a korábban kilátásba helyezett osztalékot annak több mint tízszeresével.
Részletek az 5. oldalon ä
