„Minden szükséges intézkedést meghoztunk ahhoz, hogy Magyarország villamosenergia-ellátása továbbra is biztonságos maradjon. A magas Duna-vízhőmérséklet miatt a paksi atomerőműben a jogszabályoknak megfelelő, előírt teljesítménycsökkentésre kerül sor. Ez egy előre meghatározott, szabályozott intézkedés: amikor a Duna hőmérséklete eléri a jogszabályban rögzített értéket, az erőmű módosítja a blokkok teljesítményét a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően” – írta a Facebookon Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
A lakosság ebből közvetlenül semmit nem fog érzékelni
nyugtatta meg az állampolgárokat.
Magyarország villamosenergia-ellátása továbbra is biztonságos és folyamatos, miközben a paksi atomerőmű működését minden helyzetben szigorú jogszabályok és szakmai előírások határozzák meg
– tette hozzá bejegyzésében a miniszter. Hozzátette, a Duna vízhőmérsékletét folyamatosan mérik, és az üzemeltetéssel kapcsolatos döntések minden esetben a mért adatok, valamint a hatályos szabályozás alapján születnek meg. A szabályozási rendszer világos keretek között teszi lehetővé a felelős és kiszámítható döntéshozatalt.
A mostani hőhullám egész Európát érinti, ezért különösen fontos, hogy a környezet védelme és Magyarország biztonságos energiaellátása egyaránt biztosított legyen.
A miniszter újra megkérte az embereket, hogy a felesleges fogyasztás mérséklésével járuljanak hozzá a rendszer kiegyensúlyozott működéséhez.
