A Tigáz Rt. a tavalyi üzleti évre részvényenként 288 forint osztalékot fizet, amely július 15-étől vehető fel. A 17 milliárdos jegyzett tőkéjű, tavaly csaknem 5 milliárdos nettó eredményt elért hajdúszoboszlói társaság általában elég bonyolult kifizetési gyakorlatot követ. Ennek tudható be, hogy - mint a Keler közleményéből kiderül - az osztalékfizetés fordulónapja május 29-e, vagyis a fizetéshez képest meglehetősen korai. A társaság közleménye szerint a hét elején a Tigáz április közepi közgyűlésén megválasztott igazgatósága megerősítette tisztségében Marinó Biagio elnök-vezérigazgatót.
(NAPI)
