BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

osztalék

04.
15.
23:59

Osztalékot fizet a Keler Rt.

A Magyar Nemzeti Bank 50 és a két tőzsde 25–25 százalékos tulajdonában lévő Keler Rt. tegnapi rendes éves közgyűlésén az a – korábbiak alapján szokatlan – döntés született, hogy az elszámoláház által tavaly elért 943 millió forintos adózott eredmény negyedét osztalékként kifizetik. Az elszámolóház 1993 októberi alakulása óta még soha nem fizetett osztalékot, azóta az 500 millió forintos indulótőke eredményágon 10,4 milliárd forintra gyarapodott. Részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
04.
10.
23:59

Rekorderedményhez rekordosztalék dukál

Az OTP Bank Rt. igazgatósága részvényenként 27,50 forintos osztalék kifizetését javasolja az április 26-i közgyűlésnek. Bár az osztalék rekordnak számít (1995-től, amióta a bank a törzsrészvényekre fizet, 10 százalékról évente egyenletes ütemben, 2 százalékponttal emelkedett az osztalék), a piac valamivel többre, 300 forintra számított. A bank vezetése tavaly ősszel jelentette be, hogy 2002-től változik a bank osztalékpolitikája, és a megtermelt nyereség fokozatosan nagyobb hányadát osztják föl a tulajdonosok között. A javasolt osztalék 37,5 százalékkal haladja meg a tavalyit, így a növekedés meghaladja a nyereség gyarapodását. Az előzetes konszolidált számok szerint a csoportszintű adózott eredmény 38,6 milliárdról 46,9 milliárdra, a nem konszolidált - de már auditált - magyar számvitel szerinti adózott eredmény 32,483 milliárdról 38,398 milliárdra (azaz 18,2 százalékkal) nőtt. A kifizetni tervezett 7,275 milliárd forintos osztalék (425 millió forint a másfél millió saját részvény miatt a kasszában marad) ugyanakkor a konszolidált eredménynek mindössze 15,5 százaléka, így a kifizetési ráta fokozatos növekedésének vannak még távlatai. K. G. T.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
04.
01.
23:59

A nyereség negyede a részvényeseknek jut

A tőzsdei társaságok többsége már közzétette közgyűlési meghívóját, így részben körvonalazódik, hogy mire számíthatnak a 2001-es esztendő után a részvényesek. Az 1999-ben képződött összesített eredményből 26 százalékot, a 2000. éviből 28,5 százalékot fizettek ki a társaságok osztalékként, a tavalyi mintegy 214 milliárdos eredménynek pedig körülbelül 25 százaléka jut a részvényeseknek. A csökkenés szinte egyedüli oka, hogy a legjobb fizetőknek számító áramszolgáltatóknak tavaly visszaesett a nyereségük, ezért 40 százalékkal csökken az általuk fizetett osztalék.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
04.
01.
23:59

A nyereség negyede a részvényeseknek jut

A tőzsdei társaságok többsége már közzétette közgyűlési meghívóját, így részben körvonalazódik, hogy mire számíthatnak a 2001-es esztendő után a részvényesek. Az 1999-ben képződött összesített eredményből 26 százalékot, a 2000. éviből 28,5 százalékot fizettek ki a társaságok osztalékként, a tavalyi mintegy 214 milliárdos eredménynek pedig körülbelül 25 százaléka jut a részvényeseknek. A csökkenés szinte egyedüli oka, hogy a legjobb fizetőknek számító áramszolgáltatóknak tavaly visszaesett a nyereségük, ezért 40 százalékkal csökken az általuk fizetett osztalék. Részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx