− A Webisztán blogon közel hétéves fennállása óta több ezer poszt született, lassan webes történelemkönyv is egyben. Mi váltotta ki a klaviatúrafüggőséget?

− Amikor a blog indult, a kétezres évek elején-közepén, még viszonylag kevés tartalom volt a weben. Az egész szcéna kialakulóban volt, és persze a hozzá kapcsolódó új szakterületek és szakmák is. 2005-ben Tim O'Reilly megírta cikkét egy jelenségről, amit ő "web 2.0"-nak nevezett. Mi pedig ebben éltünk és nagyon aktívan alakítottuk is azt a webet, ami már nyílt közösségi térként is elkezdett működni.

− Hogyan lett bölcsészből webszakértő?

− Én az egyetemre mindig is úgy gondoltam, mint ami egy klasszikus narratívát tud átadni a tudományok, művészetek történetéről. Valami, ami az ember szemléletét megalapozza. A web emellett az elméleti, egyetemi tudás mellett egy kötetlen közeget jelentett. Másrészről pedig egyetemen sem akkoriban, de ma sem nagyon lehetett olyan tárgyakat tanulni, melyek ezen a terepen jó eligazodást nyújtottak volna.

− Manapság egy blog indításakor egyre nehezebb megtalálni a fókuszt. 2006 óta kellett valaha alkalmazkodnia a blog tematikájával kapcsolatban?

− A tematikát az én érdeklődési köröm adja, ez 2006-ban is így volt. Elképesztően sok téma van, amivel magyar nyelven senki nem foglalkozik. Blogolni ma már szerintem tényleg csak az blogol, akinek rendszeresen van mondanivalója, és számíthat arra, hogy ez a hasonló érdeklődésűeket is leköti.

− Az évek során több hírportálnál is megfordult − a munka velejárója a posztokban tárgyalt témák szakirányú ismerete vagy ez csak hobbi?

− Nyilván velejárója és egyszersmind hobbi is. Bár azt azért tegyük hozzá, hogy a Webisztánon ritkábban foglalkozom nagyon mélyen szakmai témákkal. Inkább a mindennapi hírfolyam és szakmai benyomások lenyomata.

− Mi alapján választja ki a blogon bemutatott alkalmazásokat?

− Alapvetően olyan szolgáltatásokról szoktam írni, amelyek valamilyen szempontból számomra érdekesek. Vagy azért, mert a mobilpiacra, hardverpiacra lehetnek hatással, vagy azért, mert olyan jelenségek, amelyekkel kapcsolatban érdemes következtetéseket levonni.

− Mik a tervei a jövőre nézve?

− Az utóbbi években az online termékfejlesztés érdekel a legjobban. A szakma nagyon gyorsan és radikálisan változik évről évre, úgyhogy hosszú távon inkább az a terv, hogy a szemlélet, az attitűd és a tanulni tudás megmaradjon, sőt erősödjön is bennem.

(A teljes interjú elérhető a http://www.napi.hu/ oldalon.)