Magyar ügyvédi irodát alapított a Linklaters & Alliance
Noha a pénzügyi-jogi tanácsadás egyik legprosperálóbb ágazatának számító magyarországi privatizáció csaknem lezárult, a nemzetközi Linklaters & Alliance-csoport mégis most lát fantáziát abban, hogy részesedést hasítson ki magának a piacból. Magyar színrelépése a korábban a piac legnagyobb létszámú irodája, az akkor még Köves Clifford Chance Pünder iroda partnereként dolgozó Berecz Csaba nevéhez fűződik, akivel többen átmentek az új irodához.
A Linklaters & Alliance (L&A), a világ egyik legnagyobb ügyvédi tanácsadó cége Európa szinte valamennyi államából tömörít ügyvédi irodákat. A cég vállalati, kereskedelmi, pénzügyi, adózási és jogi tanácsadás területén tevékenykedik. A megnyílt magyar, szlovák és román képviseletekkel együtt 35 irodát tart fenn mintegy 2200 alkalmazottal. A Berecz és Andrékó (B&A) Linklaters, az L&A magyarországi cége 13 munkatárssal dolgozik, nyárra a létszámot 25 főre kívánja emelni. Berecz Csaba, a cég társtulajdonosa és ügyvezetője korábban a Köves és Társa Clifford Chance ügyvédi irodánál dolgozott, akárcsak Andrékó Csilla, illetve az iroda más ügyvédei is.
A nemrégiben indult magyar iroda profilját öt fő ágazatba lehet sorolni: vállalati felvásárlások és általános társasági jog, pénzügyi jog (szindikált hitelek, értékpapírjog és projektfinanszírozás), adójog, ingatlanjog és versenyjog. Többek között az L&A működött közre a Vodafone Airtouch magyarországi letelepedésénél, illetve a Magyar Nemzeti Bank euróalapú kötvénykibocsátásánál. A B&A Linklaters öt magyar tőzsdei céggel áll kapcsolatban, most éppen az egyik vállalatcsoportjának eladásán dolgozik.
Berecz szerint a hazai pénzügyi-jogi tanácsadó szakmában minőségi szolgáltatásokkal van esélye a piacszerzésnek. A B&A Linklaters a Martonyi és Kajtár Baker & McKenzie és az Ormai és Társai Cameron McKenna ügyvédi irodákat tartja igazi riválisainak. Az 1990 és 1995 közötti privatizációs időszakban a legtöbb, főleg amerikai pénzügyi-jogi tanácsadó cég csak egy-egy ügy kedvéért repült át az óceánon, ezek végeztével pedig kivonult a piacról.
Így fordulhatott elő, hogy egyes cégek nem mindig a legszakszerűbbnek mondható tanácsaikért vették fel borsos megbízási díjaikat. Az 1998-as új ügyvédi törvény szerint már csak akkor tevékenykedhet nemzetközi iroda Magyarországon, ha együttműködési szerződést köt egy magyar ügyvéddel vagy ügyvédi irodával.
ROZGONYI GYÖRGY
**** KERETBEN ****
A Clifford Chance-t nem rengette meg munkatársainak távozása
K. Varga Mihály, a Köves Clifford Chance Pünder ügyvédi iroda igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta: a Clifford Chance-csoport a világ 29 országában 3100 ügyvéddel dolgozik, így a világ legnagyobb ügyvédi irodája. A Köves Clifford Chance Pünder ügyvédi iroda pedig 35 fős létszámát tekintve a legnagyobb Magyarországon. Emlékezete szerint 5-6 fő távozott a Berecz & Andrékó Linklaters ügyvédi irodához, ám helyükre hamarosan új emberek érkeztek. Akárcsak a könyvvizsgáló, vezetési tanácsadó vagy a banki szférában, a munkaerő-áramlás teljesen hétköznapi dolog az ügyvédi szakmában is - mutatott rá K. Varga. A Köves Clifford Chance Pünder ügyfélkapcsolatait nem befolyásolták a távozások.
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.