Az idei év első hónapjaiban a korábbinál húsz százalékkal nagyobb összegű, átlagosan 1,7 millió forintos személyi hitelt igényeltek az ügyfelek a Takarékbanknál. Ez a hitelintézet tapasztalatai szerint elsősorban az otthonfelújítási támogatás hatása, amit az is jelez, hogy főleg a magasabb jövedelműek igényelnek a korábbinál nagyobb összegű személyi kölcsönt a jelentős beruházást igénylő felújításhoz.
Míg a 150 ezer forintnál alacsonyabb nettó bérrel rendelkezők átlagosan 900 ezer forintos hitelt vesznek fel, ami 75 ezer forinttal több a korábbinál, addig a legalább 300 ezer forint nettó keresettel rendelkezők átlagosan 2,8 millió forint kölcsönt kérnek, ami 700 ezer forinttal magasabb a tavalyinál.
Az ügyfelek hitelfelvételi célja között eddig is népszerű volt a lakásfelújítás, ez most még inkább dominál a tapasztalatok szerint. Emellett főleg autóvásárlásra, nagyobb családi eseményekre, illetve hitelkiváltásra használnak még személyi kölcsönt. Az igénylések azonban még mindig nem érik el a világjárvány előtti szintet. Mintegy harmadával kevesebben vesznek fel személyi kölcsönt, mint 2019 vagy 2020 első hónapjaiban, és várhatóan csak a pandémia lecsengése után tér vissza a korábbihoz hasonló volumenű kereslet. Idén, április közepéig összesen ötmilliárd forintnyi kölcsönt helyezett ki az ügyfeleknek a Takarékbank, de a várakozásuk szerint az év végére, a járvány lecsillapodása miatt ennek majdnem ötszörösével számolnak.
A hitelintézet kínálja a legkisebb felvehető összeget a piacon, amivel az alacsonyabb jövedelműeknek is kedvez. A Takarékbank személyi kölcsönei 300 ezer és 8 millió forint között mozoghatnak, a futamidő végéig fix kamatozásúak, és most, kapcsolódva az otthonfelújítási támogatáshoz, hárommillió forintig díjmentesen előtörleszthetők.
Legolvasottabb

Annyi bomba hull Ukrajnára, hogy mérnököket kell átképezni tűzszerésszé

Európa értetlenül áll Lengyelország döntése előtt, hogy leállítja az ukrajnai fegyverszállítást

Orbán Viktor: újra beavatkozhat a kormány az üzemanyagárakba, bővül a családtámogatás

Példátlan csődhullám jöhet a vendéglátóiparban

Kiderült, melyik a világ legjobb egyeteme
