Nagy-Britannia 400 milliárd fontot nyerhetne a mesterséges intelligencia által vezérelt gazdasági növekedésből, ha elkezdené kiképezni a munkaerőt a területből – írja a CNN.

A Google által végzett kísérleti programok kimutatták, a munkavállalók évente több, mint 120 órát takaríthatnának meg a mesterséges intelligencia alkalmazásával adminisztrációs feladatok kapcsán.

Ehhez azonban több egyszerű, de szükséges lépést kéne megtenni:

  • A dolgozóknak engedélyt kéne kapniuk az AI használatára
  • Kapniuk kéne egy néhány órás képzést

Ennek eredményeként az új technológia alkalmazása fellendítené a gazdasági növekedést – állítja a Google, a pénteken közzétett, kísérleti programjairól szóló jelentésében.

Az amerikai techóriás, amely a Gemini AI chatbotot fejlesztette ki, elmondta, hogy a programban részt vevő partnere, a Public First elemzése szerint a munkavállalók kétharmada - különösen az alacsonyabb társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező idősebb nők - még soha nem használt AI-t a munkahelyén.

Debbie Weinstein, a Google európai, közel-keleti és afrikai elnöke elmondta, hogy az AI Works kísérleti projektjei, amelyeket egy kisvállalkozói hálózatban, oktatási intézményekben és egy szakszervezetben végeztek, azt mutatták, hogy a munkavállalók átlagosan évi 122 órát takaríthatnak meg az AI adminisztratív feladatokban való alkalmazásával.

A mesterséges intelligencia használata azonban komoly aggályok is felvet, mivel egyes munkavállalók attól tartanak, az AI munkahelyi használata se nem törvényes, se nem tisztességes.

A néhány órás AI tréninget követően a technikába vetett bizalom is megnőtt, hiszen kétszer annyian használták a programot, amelyből több esetben még néhány hónappal később is megfigyelhető volt ez a tendencia.

A képzés előtt például az 55 év feletti nők 17 százaléka használta hetente az AI-t, és csak 9 százaléka naponta. Három hónappal később 56 százalékuk heti rendszerességgel használta, 29 százalékuk pedig beiktatta a napi szokásai közé.

Bekebelezi a programozók állását a mesterséges intelligencia

Dario Amodie, az Anthropic vezérigazgatója és társalapítója szerint rendkívül rövid időn belül már az AI kódolhatja a legtöbb szoftvert.
Bővebben>>>