A megfelelőtől a kiválóig terjedő BREEAM-minősítés megszerzése a legapróbb részletekig ellenőrzött akkreditálást jelent, folyamatos együttműködést feltételezve a minősítő és a beruházó között. Maga a minősítés külön érvényes a tervezésre, a kivitelezésre, illetve az üzemeltetésre.

A BREEAM pontozza az épületben dolgozók munkakörnyezetét, a természetes megvilágítást és a friss levegő utánpótlását. Mérik a szociális helyiségek egymástól való távolságát és az egyes funkciócsoportok elhelyezését. Fontos szempont, hogy zöld- vagy barnamezős beruházás történik-e (utóbbi a pozitív megítélésű), természetesen a tömegközlekedés színvonala is pontot jelent. A legjobb minősítést a kötöttpályás közlekedési eszközzel megközelíthető épület kapja. Javítja a megítélést a bicikliút megléte, a kerékpártároló, a zuhanyozó és a ruhatárolási lehetőség. Preferálják az újrahasznosítható anyagok, az építési törmelékek szelektált gyűjtését.

Mérik az épület emisszióját, a szén-dioxid-kibocsátáson kívül még számos anyag, egyebek között a nikkel vagy a savak által jelentett terhelést, a zajkibocsátást, a csapadékvíz használatát. Pontozzák a hővisszanyerő rendszerek alkalmazását, a felhasznált energia fajtáját. Magyarországon egyelőre egyedül a Ferihegyi repülőtérnél, az AIG Lincoln beruházásában épülő The Quadrum irodaház tervezését akkreditálta a BREEAM, az épület ebben a fázisban nagyon jó minősítést kapott.