Felülteljesítve emelkedett Budapest
A reggeli botlástól eltekintve egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait lekörözve 4,4 százalékos plusszal 16 931 ponton búcsúztatta a hetet a BUX, átlagot meghaladó, 17,5 milliárdos forgalomban.
Felülteljesítve emelkedett Budapest
A reggeli botlástól eltekintve egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait lekörözve 4,4 százalékos plusszal 16 931 ponton búcsúztatta a hetet a BUX, átlagot meghaladó, 17,5 milliárdos forgalomban.
Álmos jó hangulat a BÉT-en
Az amerikai nyitás előtt továbbra is az optimizmus volt az úr a pesti tőzsdén, a kedvező nemzetközi hangulatban röviddel három óra után 2,5 szzálékos plusszal 16629 pontnál járt a BUX.
Nem bírt megkapaszkodni 3000 felett az OTP
Éppen csak hogy a pozitív tartományban tudott zárni a BUX, ám ez is csak a zárás felhúzásának volt köszönhető, a BÉT irányadó indexe így 0,13 százalékos plusz mellett 16 216 ponton végzett, magas, 23 milliárd forintos forgalomban.
Megkönnyebbülés - ismét 3000 fölött az OTP
A reggeli eladási hullám óta fokozatosan javul a hangulat a tőzsdéken, az OTP az elmúlt percekben fölfelé átlépte a 3000 forintos szintet.
Emelkedik a tőzsde - jó hírre adják a Richtert
Másfél százalékos pluszban állt a BUX a kereskedés félidejében. Különösen a Mol szerepel jól, míg a jó gyorsjelentést közzé tevő Richter esik.