BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem bírt megkapaszkodni 3000 felett az OTP

Éppen csak hogy a pozitív tartományban tudott zárni a BUX, ám ez is csak a zárás felhúzásának volt köszönhető, a BÉT irányadó indexe így 0,13 százalékos plusz mellett 16 216 ponton végzett, magas, 23 milliárd forintos forgalomban.

2011. november 10. csütörtök, 17:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A reggeli nyomott hangulatban még esett a mutató, ám a koradélután éledező optimizmus hatására 16 508 pontig emelkedett. Franciaország esetleges leminősítéséről keringő piaci pletykák ismét lehúzták a nemzetközi indexeket és a BUX-ot is.

A vezető papírok közül ennek megfelelően a külföldi fejleményekre legérzékenyebb OTP esett egyedül, a bankpapír 4 százalékot gyengülve 2870 forinton állapodott meg, bár délután felszúrt 3043 forintig.

Szépen teljesített ellenben a Mol, amely 2,6 százalékkal 16 100 forintra drágult, amiben szerepet játszhatott a kedvező szerdai kurdisztáni mezőről érkező hír is.

Csalódást követő gyorsjelentését követően csak a záráss felkötésének köszönhette a Telekom, hogy végül 2 százalékos plusszal 510 forinton végzett.

Visszafogottabb teljesítményt mutatott a Richter, amely 0,56 százalékkal 35 800 forintra drágult. Szektortársa, a 2011/2012-es üzleti évben továbbra is 2-4 százalékos forgalombővülést prgnosztizáló Egis gyorsjelentését követően 0,8 százalékkal került feljebb, így részvényeire 17 645 forinton születtek az utolsó kötések.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet