BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Újabb fordulat az aranykonvoj-ügyben: Magyar Pétert is feljelentették

Hivatali visszaélés gyanúja miatt feljelentette a miniszterelnököt Tényi István az aranykonvoj-ügy kapcsán. A beadvány szerint a politikus nyilatkozatai túlmentek a véleménynyilvánítás keretein, amikor határidőt szabva, illetve a legfőbb ügyészt érintő lemondási elvárásokat is megfogalmazva kérte számon a nyomozás állását.

2026. június 26. péntek, 18:28

Fotó: MTI/MTVA / Szigetváry Zsolt - Magyar Péter miniszterelnök
Budapest, 2026. június 23.Magyar Péter miniszterelnök napirend elõtti felszólalásra reagál az Országgyûlés rendkívüli ülésén 2026. június 23-án.MTI/Szigetváry Zsolt
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tényi szerint Magyar Péter kijelentései alkalmasak lehetnek a hivatali visszaélés gyanújának megállapítására, mivel azok az ügyészség függetlenségét is érintik. A feljelentésben azt is hangsúlyozza, hogy példátlannak tartja az ultimátumszerű politikai nyilatkozatokat az ügyészségi eljárásokkal kapcsolatban.

A Fidesz ezzel összefüggésben a Magyar Nemzethez eljuttatott közleményében azt írta: az ügyészség független, a legfőbb ügyész nem utasítható, és kizárólag az Országgyűlés felé tartozik felelősséggel. A párt szerint a politikai nyomásgyakorlás ebben a formában a jogállamiság elveit sérti.

A Legfőbb Ügyészség korábban közölte: az ügyészség az igazságszolgáltatás független szereplője, a kormány nem adhat számára utasítást. A nyomozások lefolytatása szakmai alapon, törvényi keretek között történik.

Tényi a feljelentésben arra is kitér, hogy a történtek szerinte a közbizalom szempontjából is aggályosak lehetnek, és felvetik a hivatali visszaélés törvényi tényállásának gyanúját.

Ez is érdekelhet