Vége az OTP-esésnek?
Félidőben kisebb gyengülést mutat a BUX, az OTP is megfordult napon belül és már fölfelé kapaszkodik.
Vége az OTP-esésnek?
Félidőben kisebb gyengülést mutat a BUX, az OTP is megfordult napon belül és már fölfelé kapaszkodik.
Elfogyott a levegő Budapesten
Félszázalékos nyereséggel, 16 782 ponton búcsúzott a BUX pénteken, az index végül nem napi minimumán zárt, de közel volt hozzá. Az iránytalan kereskedés az ismét bizonytalanná váló görög helyzet és a vegyes makroadatok hatására ezúttal a külföldi piacokra is jellemző volt, így a magyar börze inkább csak követte a külföldi hangulatot. A kezdeti lelkesedés ugyanakkor nagyon rövidre sikerült, a piacból hamar kifogyott a szufla. A befektetők bizonytalansága a forgalmon is érződött, mindössze 11,5 milliárd forint értékben üzleteltek a részvénypiacon.
Elfogyott a levegő Budapesten
Emelkedéssel kezdődött a kereskedés a tőzsdén, ám a pluszok kicsire olvadtak a nap végére.
Már megint mínuszban az OTP
Pozitívan indult a nap, de délutánra elpárolgott az erő, miután a német ipar csökkenő megrendeléseiről és a görögök megmentésének csökkenő esélyeiről érkeztek hírek.
Elszakadtunk Európától
Eséssel fejeződött be a kereskedés csütörtökön a BÉT részvénypiacán, miközben egész Európában tombolt az optimizmus. A hangulatot jól mutatja, hogy még a 3 százalék feletti mínuszban kezdő orosz piac is vaskos pluszban tudott zárni, nem beszélve a DAX-ról, amely szintén jelentős mínuszból indulva 3 százalékos plusznál járt a BÉT zárásakor. Ehhez képest a BUX csak pillanatokra tudott pluszba lendülni, s végül egyszázalékos (165 pontos) csökkenéssel 16 700 ponton zárt, ezzel egyedüliként piroslottunk az emelkedő piacok zöldellő tabelláján.A forgalom megközelítette a 17 milliárd forintot, ami manapság nem számít alacsonynak. A piacot támogathatta volna a forint mozgása is, az euróval szemben 304-ig süllyedt a jegyzés a reggeli 307-308-as szintekről.