Az olasz költségvetési tételek szenátus általi megszavazására (és ezáltal Berlusconi távozásának közelebb kerültére), illetve az új görög kormány beiktatására érezhetően javult a hangulat a nemzetközi börzéken, ez pedig a BÉT-en is éreztette hatását.
Az olasz hozamok lejjebb kúszásával a forint is erősödött kissé, így a blue chipek közt az egész Európában rallyzó bankrészvények mellett a csütörtökön szamárpadba ültetett OTP vezette az emelkedést. A bankpapír végül 7,14 százalékos emelkedéssel 3075 forinton végzett.
Szépen teljesített a Mol is, amely a tovább emelkedő olajár mellett a zárás felkötése által is megtámogatva 5,6 százalékkal 17 000 forintra drágult.
Közel azonos mértékben, 1,4 százalék körül erősödött a Telekom és a Richter. Ez a távközlési cég papírjai esetében 517, míg a gyógyszergyártónál 36 300 forintos záróértéket jelentett. Utóbbi szektortársa, az Egis még tempósabban, 5,6 százalékkal drágult, így 17 645 forinton születtek részvényeire az utolsó kötések.
