BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felülteljesítve emelkedett Budapest

A reggeli botlástól eltekintve egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait lekörözve 4,4 százalékos plusszal 16 931 ponton búcsúztatta a hetet a BUX, átlagot meghaladó, 17,5 milliárdos forgalomban.

2011. november 11. péntek, 17:11

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olasz költségvetési tételek szenátus általi megszavazására (és ezáltal Berlusconi távozásának közelebb kerültére), illetve az új görög kormány beiktatására érezhetően javult a hangulat a nemzetközi börzéken, ez pedig a BÉT-en is éreztette hatását.

Az olasz hozamok lejjebb kúszásával a forint is erősödött kissé, így a blue chipek közt az egész Európában rallyzó bankrészvények mellett a csütörtökön szamárpadba ültetett OTP vezette az emelkedést. A bankpapír végül 7,14 százalékos emelkedéssel 3075 forinton végzett.

Szépen teljesített a Mol is, amely a tovább emelkedő olajár mellett a zárás felkötése által is megtámogatva 5,6 százalékkal 17 000 forintra drágult.

Közel azonos mértékben, 1,4 százalék körül erősödött a Telekom és a Richter. Ez a távközlési cég papírjai esetében 517, míg a gyógyszergyártónál 36 300 forintos záróértéket jelentett. Utóbbi szektortársa, az Egis még tempósabban, 5,6 százalékkal drágult, így 17 645 forinton születtek részvényeire az utolsó kötések.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet