A tőzsdéről két hónapja távozott Eravis Ingatlanforgalmazó Rt. igazgatósága részvényenként 3000 forintos osztalék fizetését javasolja a társaság jövő heti rendes éves közgyűlésének. Az egykori szállodacég - hoteleit tavaly óta a Hunguest Hotels bérli - tavaly 1 milliárd 164 millió forintos adózott eredményt ért el, amelynek jelentős része ingatlanok értékesítéséből származott.
Az Eravis részvényeire tavaly nyáron az Arago tett nyilvános vételi ajánlatot 4815, illetve - a 10 százalékos osztalékra jogosító elsőbbségi részvények esetében - 8200 forinton. Az Arago részesedése jelenleg eléri a 97,26 százalékot az Eravisban, így az Arago nagyvonalú javaslata aligha a kisrészvényesek érdekében született. A 3000 forintos javaslat 906 millió forint kifizetését jelenti, ami a tavalyi eredmény 77,8 százalékának felel meg. (Az elsőbbségi részvényesek is háromezret vehetnek föl.) Az osztalékból 892 millió forint az Aragóhoz kerül. Ez az összeg már szerepel az Arago ugyancsak tegnap közzétett nem konszolidált számaiban, amelyek szerint a holding tavaly 390 millió forintos adózott eredményt ért el. Még nem tudni, hogy ebből javasol-e és ha igen, mekkora osztalékot az Arago igazgatósága, ám az összeg - az elsőbbségi részvényeket is figyelembe véve - elvileg elegendő lenne tízszázalékos osztalék fizetésére is.
K. G. T.
