BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nyereség negyede a részvényeseknek jut

A tőzsdei társaságok többsége már közzétette közgyűlési meghívóját, így részben körvonalazódik, hogy mire számíthatnak a 2001-es esztendő után a részvényesek. Az 1999-ben képződött összesített eredményből 26 százalékot, a 2000. éviből 28,5 százalékot fizettek ki a társaságok osztalékként, a tavalyi mintegy 214 milliárdos eredménynek pedig körülbelül 25 százaléka jut a részvényeseknek. A csökkenés szinte egyedüli oka, hogy a legjobb fizetőknek számító áramszolgáltatóknak tavaly visszaesett a nyereségük, ezért 40 százalékkal csökken az általuk fizetett osztalék. Részletek a keddi NAPI Gazdaságban.

2002. április 1. hétfő, 23:59

Economx
Economx

Ez is érdekelhet