BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

osztalék

03.
07.
23:59

Nem fizet osztalékot a Pannon-Flax

Március 20-án tartja rendes közgyűlését a győri Pannon-Flax Rt. A társaság tavaly 56,1 milliós nyereséget - a konszolidált mérlege szerint 71,5 millió forintos veszteséget - ért el. Az igazgatóság ennek alapján nem javasolja a részvényeseknek az osztalékfizetést. A Pannon-Flax Rt. és befektetőcége, a Konflax Kft. tavaly novemberben megvált a 2 milliárdos jegyzett tőkéjű Betonútépítő Nemzetközi Rt. többségétől (1 milliárd 9 millió forint névértékű részvényt adott el névértéken), idén januárban pedig - amint erről a társaság közgyűlési anyagai alapján a Portfólió internetes újság is beszámolt - további mintegy 20 százalékot adott el. Utóbbi tranzakcióról a társasághoz közeli források lapunknak elmondták, hogy 396 millió forint névértékű pakettért mintegy 540 millió forintot fizetett a Betonútépítő többségét is megvásárló ciprusi cég.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
12.
20.
06:59

Egyszeri baleset volt az áramárvita a Démásznál?

A Démász idén 1,5 százalékkal több áramot értékesít a tavalyinál és a hálózati veszteséget is sikerült csökkenteni – mondta egy beszélgetésen az áramszolgáltató vezérigazgatója, aki nem cáfolta elemzők 1000 forint körüli osztalékra vonatkozó becslését. A Démász-papírok áralakulása az idén igencsak megtépázta a befektetők idegeit, 13 500 és 6700 forint között születtek rá kötések, az elmúlt három hónapban 40 százalékkal emelkedett a jegyzés. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx