BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekorderedményhez rekordosztalék dukál

2002. április 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP Bank Rt. igazgatósága részvényenként 27,50 forintos osztalék kifizetését javasolja az április 26-i közgyűlésnek. Bár az osztalék rekordnak számít (1995-től, amióta a bank a törzsrészvényekre fizet, 10 százalékról évente egyenletes ütemben, 2 százalékponttal emelkedett az osztalék), a piac valamivel többre, 300 forintra számított. A bank vezetése tavaly ősszel jelentette be, hogy 2002-től változik a bank osztalékpolitikája, és a megtermelt nyereség fokozatosan nagyobb hányadát osztják föl a tulajdonosok között.
A javasolt osztalék 37,5 százalékkal haladja meg a tavalyit, így a növekedés meghaladja a nyereség gyarapodását. Az előzetes konszolidált számok szerint a csoportszintű adózott eredmény 38,6 milliárdról 46,9 milliárdra, a nem konszolidált - de már auditált - magyar számvitel szerinti adózott eredmény 32,483 milliárdról 38,398 milliárdra (azaz 18,2 százalékkal) nőtt. A kifizetni tervezett 7,275 milliárd forintos osztalék (425 millió forint a másfél millió saját részvény miatt a kasszában marad) ugyanakkor a konszolidált eredménynek mindössze 15,5 százaléka, így a kifizetési ráta fokozatos növekedésének vannak még távlatai.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet