Megnéztük, hogyan is alakult 2024-ben és az elmúlt években az EU és az Ukrajna közti termékkereskedelem. Egészen meglepő számok jöttek.
Szerző(k): Sándor ZoltánAz amerikai és a kínai fél is pozitívnak látja a genfi találkozót, azonban nem árultak el részleteket a vámháború első nagy tárgyalásáról.
Szerző(k): Gulyás ÁbelA Prologis most publikált kutatása szerint évente 1.4-1.9 millió négyzetméter új logisztikai térre lesz szükség az európai kontinensen felmerülő igények kielégítésére.
Szerző(k): Farkas TiborIndia és Pakisztán Donald Trump szerint a "fogat fogért" elv alapján járt el, remélhetően ezen a ponton megállnak. Mindenesetre ha bármiben segíthet a rendezésért, megteszi - ajánlotta fel az amerikai elnök. Azt is közölte, hogy Kínával dolgoznak a kereskedelmi megállapodáson.
Szerző(k): Galgóczy ÉvaA kínai e-kereskedelmi platform lecserélte egy új logisztikai partnerre az eddigi szolgáltatókat idehaza; miközben javában zajlik a globális vámháború, melyben az egymással farkasszemet néző Kína és az Egyesült Államok a főszereplők.
Szerző(k): Sándor ZoltánKína világossá tette: addig nincs miről tárgyalni, amíg az USA nem vonja vissza a brutális, akár 145 százalékos vámjait. A kereskedelmi háború ezzel újabb fordulóhoz érkezhet – és egyik fél sem hajlandó hátrálni.
Szerző(k): Kónya PolettNagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint valamilyen formában velünk maradhatna az árrésstop intézménye, nemcsak az árak csökkenése, hanem a kivezetés kockázata miatt is. A közgazdászprofesszor viszont úgy látja, indokolt a szabályozást a lakáspiacra és az építési anyagokra is kiterjeszteni.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA kereskedelmi szövetségek figyelmeztetnek, hogy súlyos következményekkel járhat, ha nem ér véget az árrésstop – sőt, a piperecikkekre is bevezetik –, amely inkább a magyar kereskedők helyzetét rontja, akik már most is egy kiszámíthatatlan gazdasági környezetben kénytelenek működni.
Szerző(k): T. E.