Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Iszlámábádban, pakisztáni kollégájával, Isak Dárral közösen tartott sajtótájékoztatóján leszögezte, a két ország együttműködésének ez az eddigi legnagyobb közös sikertörténete – írja az MTI.

A Mol 25 éve van jelen a pakisztáni piacon, ahol több mint 400 millió dollárt fektetett be, és nagyjából 900 embernek biztosít munkát. A vállalat második helyen áll a kőolaj és propán-bután gáz kitermelésében, valamint ötödik helyen a földgáz kitermelésben, az országban. 

Ez utóbbi még további bővülhet a közeljövőben, ugyanis a Mol nemrég három új gáztalálatot ért el a Tal nevű kutatási területen, és most megkezdte kidolgozni a stratégiát ezeknek a kitermelésére vonatkozóan.

Szijjártó Péter a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztésének fontosságát hangsúlyozta, és kiemelte, hogy a két ország viszonyát mindig is a kölcsönös tisztelet jellemezte, soha nem próbáltak beavatkozni egymás belügyeibe.

A mostani látogatására tizenhét magyar cégvezető kísérte el a külügyminisztert, akik olyan területeket képviselnek, amelyekben hazánk a világ élvonalához tartozik, mint például a vízgazdálkodás. A kétoldalú kereskedelem volumenét már idén áprilisig sikerült a duplájára emelni, tavaly pedig a pakisztáni import rekordja is megnőtt.

A tárcavezető hangsúlyozta, a magyar kormány maximálisan támogatja a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztését, s ennek az érdekében már zajlik az előkészítése a beruházások kölcsönös védelméről szóló megállapodásnak, valamint polgári légiközlekedési megegyezést is alá fognak írni abban a reményben, hogy ennek alapján közvetlen légi összeköttetés jön létre a két ország között.

Óriási üzletre készül a Mol a Balkánon

Bár az Alföldön elhelyezkedő Algyőn még bőven van kitermelhető szénhidrogén, a magyar olajtársaság már a jövőre koncentrál.
Bővebben>>>