Szerda reggel a magyar deviza jelentősen gyengült az euróval szemben: a kedd esti 309,35 forint után kilenc óra előtt nem sokkal már 313 forint közelében is járt a kurzus, ahonnan 312 forint körüli szintre csorgott vissza.

A dollár jegyzése szintén elszaladt, a keddi 231,96 forint után kora délelőtt 236 forint közelébe gyengült , ahonnan 235 forintig erősödött vissza kilenc óra körülre. Reggel 8 óra körül a dollár erősödött jelentősen az euróval szemben, a devizapár jegyzése kilenc óra körül 1,3272-nél járt.

A svájci frank 255 forint felett is járt, 9 óra körül 254,46 forinton jegyezték az alpesi devizát.

Az euróval szemben a régiós devizák mind gyengültek, de a sort a forint vezeti.

Egyes vélemények szerint a forint erőteljesebb gyengülésében szerepe lehet annak, hogy az MNB 50 bázispontos kamatemelését befektetők nem tartják elég agresszívnek.

A reggeli jelentős gyengülést emellett az is kiválthatta a portfolio.hu szerint, hogy 8 óra előtt pár perccel az olasz piacfelügyelet részéről hangzott el az a nyilatkozat, hogy felbomolhat az eurózóna, ha az Európai Központi Bank nem avatkozik közbe a piaci folyamatok megfordítása érdekében.

Ez persze nem az első, több hasonló nyilatkozat is elhangzott el a francia és a japán jegybankelnök, illetve a Credit Suisse közgazdásza részéről.

A francia jegybankelnök kijelentése szerint a világ egy pénzügyi krízis felé tart, a japán jegybankelnök szerint az európai adósságválságnak nem lesz gyors megoldása. Közben az EKB egyik döntéshozója, Erkki Liikanen úgy nyilatkozott: hitelösszeomlás indulhat a fizetési övezet bankrendszerében, mivel jelenleg nincsenek meg az eszközök a negatív spirál megfékezésére.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!