A gazdák már Budapesten tüntetnek Hétfő este elkezdődött a fővárosi gazdatüntetés. Az uniós agrártámogatások kifizetési visszásságai Magyarországon is még a tanulóidőszakról tanúskodnak.
BÁT: stagnáló gabonaárak A takarmánykukorica két határidőre erősödött, míg a napraforgó két lejárata gyengült a Budapesti Árutőzsde határidős gabonapiacán. A márciusi takarmánybúza jegyzése csökkent, a többi termék nem …
Felgyorsult a közvetlen támogatások kifizetése Az uniós támogatásokkal kapcsolatos nehézségek ellenére felgyorsultak a kifizetések, a gazdálkodók azonban nem tágítanak a parlamenttől.
Hétfőtől újabb gazdademonstráció Jövő hét hétfőn újabb gazdademonstráció indul a fővárosban. A célok ugyanazok, a demonstrálók azonban nem azonosak a héten bemutatkozott gazdákkal.
Eddig 230 milliárd forintot kaptak a gazdák A tavalyi 293 milliárd forint agrártámogatásból a múlt év végéig 154 milliárd forintot fizettek ki, további 46 milliárd forint esetében pedig előfinanszírozási lehetőség adódott - …
Gazdák fekete zászlókkal a Parlament előtt - képekkel Petíciót adtak át a Parlament előtt fekete zászlókat lengetve a demonstráló szervezetek képviselői a FVM vezetésének.
Együttműködik az FVM és a COPA-COGECA Együttműködési megállapodást írt alá az agrártárca és a COPA-COGECA magyar tagszervezetei, a Magyar Agrárkamara, a Magosz, a hangyaszervezeteket tömörítő szövetség és a MOSZ.