Ebben a gazdák azt követelik, hogy a tavaly február 25-ei demonstrációs megállapodást maradéktalanul tartsák be, valamint az elmaradt terület alapú szubvenciókat fizessék ki. A nemzeti kiegészítő területalapú kompenzációs támogatás megváltoztatását is kérik. Ennek értelmében április 1-től a szántóföldi növénytermesztés után egységesen az EU-normatíva 30 százalékát fizessék ki, s kérik továbbá a Sapard-programban ki nem fizetett 4 milliárd forint kiosztását is.
