A négy magyar szervezet már korábban teljes jogú tagja volt az Európai Unióban működő termelői érdekképviseleti tömörülésnek (COPA-COGECA). A megállapodás keretében azonban ezt követően a jövőben az agrártárca és az említett szervezetek egyeztetik véleményüket az uniós ügyekben. Ezen túlmenően a szaktárca támogatja a testületek szakértőinek utazásait Brüsszelbe. Ez az igényeknek megfelelő nagyságrendű lesz, idén várhatóan 30-40 millió forintot fordítanak erre a célra.
